BAKANLARA BAKANLAR !... - Ender Gökçe

BAKANLARA BAKANLAR !...


1 Kasım seçimi hayırlı olsun…

12 senedir yıkılmayan adamın ağzından duyduk bu tarihi. Gülümsüyordu söylerken haklı olarak. Nasıl gülümsemesin ?.. Bizim gibi siyasetten anlamayan vatandaşlar bile koalisyon hükümetinin kurulması çabaları sırasında muhalefet tarikatlarının tavırları karşısında bu hükümetin kurulamayacağını anlamıştı. O’da çoktan bu planı yapmıştı zaten..

Türk siyasi tarihi bir tarafta pire için yorgan yakanlar, bir tarafta bir bardak süt için evde inek beslemek istemeyenler ve tabi bir tarafta da bu mücadelenin arasından sıyrılıp kanlı tarihlerinin sayfalarına bakanlık yazdırmak isteyenleri içinde barındırırken sizce bu işin kazananı yada kaybedeni var mı ? Tabi ki var… 1 Kasım’a kadar kurulacak olan hükümetin hiçbir esprisi yok. Düşünsenize Güven oylaması bile yapılmıyor. Diğer taraftan Adalet, İçişleri ve Ulaştırma bakanlıkları zaten yasa gereği bağımsız. Muhalefet tarikatları bu hükümete katılmıyorlar ama HDP fırsattan istifade Amerikan senatörleri edasıyla bu işin peşinde. Yine de bir şey olacağı yok alacakları 3 bakanlık. Muhtemelen tüm yetkileri başbakan’a bağlı fasulyeden bakanlıklar..

Ama mesele bu değil… Mesele şu ; Siz nasıl muhalefet tarikatlarısınız ki kağıt üzerinde olsa dahi , 2 ay sürecek olsa bile  bazı bölgelerde özerklik ilan edeceğini, Türkiye Cumhuriyeti’nin valisini, kaymakamını tanımayacağını ilan eden bu insanlara bu sıfatın verilmesine, bir kişiye duyduğunuz hezimetler zinciri nefretiniz yüzünden nasıl göz yumar nasıl izin verirsiniz ? Hazımsızlığınız bu boyuta geldi demek… Yani siz bu BAKANLARA BAKARKEN UTANMAYACAKSINIZ ÖYLEMİ ?...Üstelik yaratmaya çalıştığınız bu kargaşa ortamında dahi iki kıtayı denizin altından birleştiren proje biterken, dünyanın en büyük havalimanlarından birinin yapımı devam ederken, körfez geçiş köprüsünün bağlantı halatları bile atılmışken… Bu ortamın kazananı kaybedeni var mı ? sorusuna Tabi ki var derken kendime göre ucundan kıyısından aklıma gelenlerle söyledim.. Bana göre kazananda belli kaybedenlerde...

Daha söylenecek çok şey var ama şimdi kalsın. Nasılsa bu çekememezlik ve hazımsızlık devam ettikçe yazacak daha çok zamanımız olur.

Sevgiyle….

e.gokce@karamursel.tv

YAZIYI PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!

YAZARIN SON 5 YAZISI
10Şub

CANLI YAYININ ARDINDAN

03Ara
25Kas

SEÇİME DOĞRU

23Ağs

ŞİMDİ TÜRKİYE ZAMANI…

13Ağs