BAZILARI İÇİN BU ŞER’DE HAYIR OLDU - Ender Gökçe

BAZILARI İÇİN BU ŞER’DE HAYIR OLDU


Bütün haftanın yorgunluğuyla televizyonun karşısında uyuya kalmışım. Pınar dürtüyor beni “ Kalk adam darbe oldu “.. Gözümü açıyorum köprüde askerler, helikopterler uçuyor falan… O sırada kanalın logosuna takılıyor gözüm CNNTÜRK .. Gülümsedim içimden. Başbakan bir yerden özel kanallarda konuşuyor, Cumhurbaşkanı cep telefonundan canlı bağlanıyor özel bir kanala… Ne lan bu ?.. Böyle darbe mi olur ?... Siz 1980 darbesini görseydiniz anlardınız darbe nasıl yapılıyor. Şaka maka bende 10 yaşındaydım çok net hatırlıyorum olanları.

Neyse benim derdim darbe falan değil. 2016 Türkiye’sinde sıkar biraz öyle darbe falan yapmak. Tabi bunu söylerken Cumhurbaşkanı Marmaris’te yakalasaydı ne olurdu bilemiyorum. Allah yardım etti yakalanmadı. Zaten yakalansaydı bitmiştik.

Bu darbe girişimi, yapmak isteyenlere bir fayda sağlamadı. Ancak bu darbeyle alakası olmayanlar  bu işten inanılmaz faydalandılar. Yolun sonuna gelmiş Bahçeli, tecrübesini konuşturdu ve hemen olayların akabinde “ Devletimizin yanındayız” mesajını yayınlayarak bir anda inanılmaz bir yükselişe geçti. Hem kendi partisinin içindeki bu olumlu hava hem de iktidar partisinden gelecek destek Bahçeli’yi bir anda avantajlı duruma getirdi. Bu arada Bahçeli’nin tek rakibi olarak gösterilen Meral Akşener’in devletine biat etmesi gerekirken sadece paralel çeteyle  alakası olmadığını anlatmaya çalışması, tel örgülere asılı kaldığı günden sonra onun için maceranın sonunun geldiğini hepimize gösterdi. Terör örgütünü temsil eden parti her ne kadar bizim için “Yok Hükmünde “ olsa da ne yazık ki bu kargaşa da idare edilmeye devam ediyor. Tabi onlarda fırsat bu fırsat deyip halkın galeyana geldiği bu dönemde askere saldırmıyorlar. Olayları takip ederek alçak sürünmeye devam ediyorlar.

Ayrı bir paragraf açacağım ana muhalefet partisi, olayların üzerinden saatler geçtikten sonra garip ve anlaşılmaz bir beyanat verdi. Hani nereye çeksen oraya gidecek laflar vardır ya, hah işte öyle… Gelen tepkiler üzerine her zaman olduğu gibi çevir kazı yanmasın yapıp “Ne şiş yansın ne kebap “ misali bir açıklama daha…. Sus be kardeşim…

Hiç konuşmasan daha iyi.

Çok önemli konulardan biri de Gezi olaylarında kol kola girerek en önde yürüyen sanatçı arkadaşlar konusu. Bu arkadaşları darbe girişimi sırasında ya da sonrasında sokakta göremedik. Sokakta göremediğimiz gibi M.Ali ALABORA, Halit ERGENÇ, Müjdat GEZEN, Uğur DÜNDAR, Tarık AKAN, Ahmet HAKAN gibi ŞEREFSİZLER halkı galeyana getirmek için hala ellerinden geleni yapıyorlar. Ama ne yazık ki insanlar kimin ne mal olduğunu bildiği için özellikle  sosyal medya paylaşımlarında ana avrat küfür yemekten başka elde ettikleri bir şey yok. Her şeyi Tayyip Erdoğan’ın yaptığına inanan bu müptezellere  DNA Testi yaptırmalarını öneriyorum.

Cumhurbaşkanlığı Köşkü bu gün muhalefet liderlerini ağırlıyor. Aslında her zaman olması gereken birlik beraberlik ve ülkenin menfaatlerinin konuşulacağı bu toplantı hepimiz için çok önemli. Hatta her ay mutlaka bir kez yapılmalı. Bu saatten sonra Kılıçdaroğlu’nun tükürdüğünü nasıl yalayacağını ya da PKK partisinin eş başkanlarının oraya gelip gelmeyeceğini konuşmak yerine bu toplantının sıkça ve ülke menfaati için yapılmasını istiyorum. Sayın Cumhurbaşkanımızın konunun hassasiyetine binaen en olumlu şekilde bu küçük sorunu halledeceğine inanıyorum.

 

Ez cümle ;

Vatanın Bölünmezliği , Milletin Birlik ,Beraberlik ve Kardeşlik Duyguları ile birbirine sarılması el ele tutuşması üzerinedir.

Fırça sapı ile tanka saldıran bu halk KARDEŞTİR…

Ülkeyi yönetmek ancak bu halkın izin vermesiyle olur..

Ve siz, bu halkın ülkeyi yönetmesine 15 senedir izin verdiği bu iktidara ve bu adama, bir Türk evladı olarak elinizden geldiği kadarıyla yardımcı olmak zorundasınız.

Kimse bindiği dalı kesmesin, Çalışan Kazansın Elması Kızarsın…

Sevgiyle ve Milli Beraberlikle kalın..

10. köyden Sevgiyle….

e.gokce@karamursel.tv

YAZIYI PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!

YAZARIN SON 5 YAZISI
10Şub

CANLI YAYININ ARDINDAN

03Ara
25Kas

SEÇİME DOĞRU

23Ağs

ŞİMDİ TÜRKİYE ZAMANI…

13Ağs