Bir tarafta Muhammet, Bir tarafta ? - Ender Gökçe

Bir tarafta Muhammet, Bir tarafta ?


Tarihi boyunca ülkeme ve insanıma en  küçük bir faydası olmayan ülkenin küçük bir dergisi peygamberimizi , dinimizi ve dolayısı ile müslümanları aşağılayan bir takım yayınlar yapıyor. Dünya çapında müslümanlar bunu protesto ediyorlar. Ve sonuç katliam.. 12 ölü...

İyi mi böyle ? ....İnançlarla dalga geçmek basın özgürlüğümü şimdi ?

O zaman bu da inanç özgürlüğü...

Yüz yıllardır insanların kendine göre inançları var. Tanrı tek... Ama tanrı'nın onlara nasıl yaşamaları gerektiğini anlatması için gönderdiği insanlar farklı. İbadet edilen yerlerde birbirinden çok farklı değil. Aslında çok önemli de değil. Allah birse ister kilisede dua edersin ister camide ister evinde.

İnançların kutsallığı kimi zaman garip gelse de saygı duymak özgürlüklerin sınırıyla alakalı bir şey. Putlara tapanlar, ineklere tapanlar, ateşe tapanlar hatta Zeus'a tapanlar bile var. İstedikleri şekilde ibadet etmeleri yada her ne kadar biz kabul etmesek de inekten,eşekten,puttan medet ummaları da onların sorunu bizi ilgilendirmez. Bu güne kadar bu ülkedeki her hangi bir yayın organında başka bir dine ait, peygamberine ait yada putuna eşeğine ait bir yazı yada karikatür gördünüz mü ?... Olur mu yahu kime ne ?... Atalarımızın dediği gibi " her koyun kendi bacağından "...

Siyasette aynı şekilde.. Kimin hangi siyasi düşüncede, hangi tarafta olduğu kendisini ilgilendirir. Aynı fikirde yada düşüncede olmasanız da diğer taraftaki insanlarla ilgili yorum ya da eleştiri yaparken bile saygı çerçevesinden çıkmamak gerekir.

Ölüm, hiç bir zaman kabul edilebilir bir şey değil. Tanımasak bile, televizyonda bile seyretsek bir ölüm haberinde içimiz fena olur. Fransa'da ölen insanlar içinde üzülüyorum. Çocukları, sevgilileri,hanımları,aileleri kim bilir ne durumda ?.. Ama inançlar başkadır. Olmazsa olmazlar kimileri için arada bir kullanılan kelime haznesi olsa bile bazı insanlar için tabudur ve bu tabulara karşı yapılan hareketler ne yazık ki bu tarz sonuçlar doğurabilir.

Üzüntülerin üzerini kapatan ve insanların olay ilk olduğunda verdiği tepkileri azaltan şey ise bu insanlar öldükten sonra aynı derginin yine aynı şekilde dinimizi ve peygamberimizi aşağılayan, 12 kişinin ölmesine sebep olan o karikatürleri ve daha başkalarını tekrar yayınlamış olması.

Şimdi iki kişi daha çıkıp bir 12 kişi daha öldürürse ne olacak ?

Niye uğraşıyorsunuz kardeşim Müslümanlıkla, Muhammed'le hayırdır ?

Hiç hayra alamet değil.

Bütün bunların ötesinde benim ülkemde bir gazetede kalkıp belki Türkiye bu dergiyi görmemiştir diye alıp 1.sayfada  yayınlıyor.

YA SALAKSINIZ, YADA  ÖLMEYİ BAYILMAK ZANNEDİYORSUNUZ...

ÖLÜN O ZAMAN... DALGA GEÇTİĞİNİZ ADAM SİZİ YUKARIDA BEKLİYOR...

O ZAMAN GÖRECEKSİNİZ ETLİYİ SÜTLÜYÜ :)))

e.gokce@karamursel.tv

YAZIYI PAYLAŞ!

YAZARIN SON 5 YAZISI
10Şub

CANLI YAYININ ARDINDAN

03Ara
25Kas

SEÇİME DOĞRU

23Ağs

ŞİMDİ TÜRKİYE ZAMANI…

13Ağs