DÜNYANIN EN KOLAY MESLEĞİ !... - Ender Gökçe

DÜNYANIN EN KOLAY MESLEĞİ !...


Bu ülkede işsizlik olduğunu söyleyenlere çok şaşırıyorum. Hiç bir şey bilmiyorsanız EMLAKÇI olun. Bizim memlekette çok moda. Ama öyle büro açmak, vergi ödemek, eğitime gidip sertifika almak, hürriyet Emlak ya da sahibinden.com’a yıllık çuvalla para ödemek falan yok. Yasal komisyon oranının çok altında “ harçlık “ olarak niteleyebileceğimiz komik paralara iş takip etmek ya da mal sahibinin istediği fiyatın üzerine “ Körfez Geçiş Köprüsü “ zammı koyarak bögemize yatırım yapmak için gelen yerli yabancı insanları zarara uğratarak mesleği ayaklar altına almak serbest.

Ne derler bilirsiniz, Adın Çıkacağına Canın Çıksın. Bir dönem özellikle Hayat Sigortacılığında verilen %40 primler bilinçsiz sigortacıların sırf bu primleri alabilmek uğruna yalan yanlış vaatlerle insanları ihtiyaçları olmayan teminatlarla dolu poliçe mezarlıklarının içine sürüklemesine ve büyük beklentilerle bu poliçelere yıllarca para ödeyen insanların dönem sonunda beklediklerini bulamayınca dünyanın en kariyerli ve güvene dayalı mesleğini kötülemelerine yol açmış hatta yıllarca bu mesleğin eğitimini almış insanların lekelenmelerine sebep olmuştu. Aslında buna sebep olan şey hayat sigortacılığının ya da hayat sigortasının kötü bir meslek veya yatırım amacı olması değil yeterince eğitilmeyen insanlara bu hayat güvencesi poliçelerini çevrelerinde onlara güvenen insanlara sattırarak onlar üzerinden para kazanmaktı.

Şimdi devir Emlakçılık Yaparak Kolay Para Kazanma Devri. Dışarıdan bakıldığında bir masa iki sandalye bir bilgisayar ve afiş bastırmak olarak görünen sözüm ona “ sermayesiz iş “ yani.

Kanun boşlukları önüne gelen herkesin bu işi yapmasına olanak tanıyor. Muhtarlar, İmamlar, Bakkallar, Resmi olarak hiç bir işte başarılı olamamış kişiler, Emekliler, Cebinde üç beş kuruşu olan fabrika çalışanları vs... kısacası her kes emlakçı.

Bu çöplüğün tek zararı Alıcı ve Satıcılara. Başka kimse zarar görmez. Mal sahipleri yazdıklarımı iyi okuyun. Siz siz olun yıllarca çalışarak aldığınız evinizi yada arsanızı satacaksanız ya da kiralayacaksanız  bürosu, vergi levhası, emlak danışmanlığı sertifikası olan, vergisini ödeyen Resmi Emlak Ofislerine giderek işinizi yaptırın. Emlak Komisyonu vermemek için yıllarca uğraşarak edindiğiniz malınızı satarken yada kiralarken zarar etmeyin.

Emlak alacaklar bu lafımda size ; Para kolay kazanılmıyor. Kendiniz ve çocuklarınız için yapacağınız bu yatırımları eğitimli ve resmi Emlak Ofisleri aracılığı ile gerçekleştirin. Hayatınızın %60’ ını bu yatırımı yapacak parayı kazanmak için harcadınız %3 emlak komisyonu vermemek için paranızı sokağa atmayın.

Emlaklarınızın doğru fiyatlandırılarak güvenli bir şekilde değerlendirilmesini dilerim.

 

Sevgiyle...

e.gokce@karamursel.tv

YAZIYI PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!

YAZARIN SON 5 YAZISI
10Şub

CANLI YAYININ ARDINDAN

03Ara
25Kas

SEÇİME DOĞRU

23Ağs

ŞİMDİ TÜRKİYE ZAMANI…

13Ağs