HAYIRLI BAYRAMLAR - Ender Gökçe

HAYIRLI BAYRAMLAR


Cumhuriyet tarihinin en büyük katliamlarından birini yaşadığımız bu hafta bile Hayırlı Bayramlar diyebiliyoruz. Boşuna dememişler “ Ateş düştüğü yeri yakar “ diye. Biz ailelerimizle, sevdiklerimizle bayramı kutlarken, Atatürk havalimanı katliamında hayatını kaybeden suçsuz, günahsız insanların evlerinde tarifi imkansız acılar var. Aynı şekilde doğuda terör örgütüyle savaşan kahraman adamların aileleri ne bayramı yaşayabiliyor ne de mutluluğu. Onların tek istediği evlatlarının sağ salim geri dönmesi. Her gördüğümüzde saygımızı göstersek te, sarılıp öpsek bir şey yokmuş gibi davransak ta onların yüzlerindeki o korku ve endişe dolu zoraki gülümsemeyi silemiyoruz.

Oğlum İstanbul’da okuyor. Kardeşim, kuzenim ve ailem gibi sevdiğim insanlarda İstanbul’da.. İş, okul, ziyaret her neyse bir sürü sebepten oradalar işte. Her gün toplu taşıma araçlarında, alış veriş merkezlerinde, sinemada yada sokaktalar. İstanbul’da patlama olmuş dendiğinde aklım gidiyor kimseye bir şey oldu mu diye. Düşün bir de elinde silah teröristlerle savaşan kahraman adamların ailelerini.

Bu durumdaki bir ülkede hepimiz birlik beraberlik içerisinde bu duruma sebep olanlarla mücadele etmemiz gerekirken ne yazık ki “ islamofobi “ ve”  RTEFobi “ yüzünden tarihimiz boyunca hiç olmadığı kadar ciddi tehlike içerisindeyiz. Elbette hepimiz farklı siyasi düşüncede olabiliriz fakat fikirlerimiz kabul edilmediğinde çirkinleşmek, hakaret etmek, ülkeye zarar veren insanlarla birlikte olup yönetime karşı hareket etmek hiç tasvip etmediğimiz davranışlar. Hiç sevmediğim yönetim şeklimiz olan Demokrasinin ana maddesi olan Milli İrade ( yani halk ) son 15 senedir bu partiyi ve bu kişiyi ülkenin yönetimi için uygun görüyor. Uygun görüyor derken 3 partinin aldığı oy iktidar partisinin aldığı oydan az. Yani bu şekilde bir uygunluktan bahsediyorum. Sonuçta demokrasiyi, Laikliği, Atatürkçülüğü her zaman ön planda tutan milletimiz seçimini bu yönde yapıyor. Muhalefet partilerinin bu durumdan rahatsız olarak siyasetin seviyesin düşürmesi, üsluplarını bozmaları, her olumsuz olayda eleştirip hiç bir olumlu gelişme de beğeni haklarını kullanmamaları sadece kendi değerlerini düşürmekle kalmıyor düşmanlarımızın ülkemiz üzerindeki planlarını tekrar gözden geçirmesine sebep oluyor. Ayrıca bir dip not olarak belirteyim, muhalefet iktidar partisinin bu 15 senelik istikrarlı sürecinden olumsuz yönde etkileniyor gibi görünse de zaten Milli İrade bu partiye 70 senedir ülkeyi yönetme izni vermiyor. Kısacası bunun AKP ile bir alakası yok. Sosyal paylaşım sitelerinde ki Tayyip düşmanları önce 15 senedir bir tane seçim kazanamamış kendi partilerinin koltuğa yapışmış başarısız liderlerini alaşağı etsinler bakalım. Belki yeni gelecek genç, dinamik, karizması olan, idealist aslan gibi bir adam bu Tayyip egemenliğine son verebilir öyle değil mi ?... Ama bu iş Ekmeleddin Bey gibi ununu elemiş eleğini asmış yaşlı başlı adamlarla olmaz hatırlatayım.

Ez Cümle Sevgidir…

Sevgisi olmayan, Körfez Geçiş Köprüsü gibi, Marmaray gibi, 3.cü köprü gibi, 3.cü hava limanı gibi, Çanakkale 1915 gibi , hızlı tren gibi ve bunlar gibi ülkemiz insanına kolaylık sağlayan tüm hizmetleri görmezden gelen, FAYDALI OLDUKLARINI BİLDİKLERİ HALDE bu hizmetleri eleştiren ANCAK… bütün bu hizmetlerden herkesten önce faydalanan insanlar….. Sizi tanıyayım yada tanımayayım şunu söylüyorum ; bu şekilde davranarak 70 senedir bir yere varamıyorsunuz, bundan sonra da varamazsınız. Siyasi düşünceniz sizin olsun ama özellikle bu terör konusunda el ele tutuşalım. Yoksa ne Tayyip kalacak ne ülke kalacak.

Hayırlı Bayramlar Olsun… Sevgiyle…

e.gokce@karamursel.tv

YAZIYI PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!

YAZARIN SON 5 YAZISI
10Şub

CANLI YAYININ ARDINDAN

03Ara
25Kas

SEÇİME DOĞRU

23Ağs

ŞİMDİ TÜRKİYE ZAMANI…

13Ağs