Olacaklara Karşı Hazırmıyız ?


Yok yok , hazırmıyız derken kötü anlamda söylemedim. Yavuz Sultan Selim köprüsü’nün (3.köprü )hizmete hazır hale gelmesi, Avrasya Tüneli’ nin teknik olarak birleşmesi ve Körfez geçiş Köprüsü’ nün de sonuna gelinmesiyle beraber tamamlanacak olan zincir bölgemizde inanılmaz hareketlenmeye sebep olacak.

Hafta sonu olmasına rağmen sabahın erken saatlerinden itibaren İstanbul ağırlıklı olmak üzere Bursa ve Eskişehir’ den gelen müşterilerimize arsa arazi gezdiriyoruz. Tersanelere gelen taşeron firmalara kalacak yer, yemek, kiralık araç temin ediyoruz. Restaurant, Spor alanları, Lojistik Depolama alanları ve otel yapmak için yer arayan müşterilerimize yardımcı olmaya çalışıyoruz.

Büyükşehir Belediyesi ve tabi Karamürsel Belediyemizin çalışmalarıyla devam eden sahil yolu hızla devam ediyor. İskeleler, kafeler yapılıyor. Sahilimiz körfezin göz bebeği olma yolunda hızla ilerliyor.

Karamürselliler olarak bu hızla gelişen hareketin yatırım, işletmeci, yönetici yada taşeron olarak tam anlamıyla içerisinde olmalıyız. Bu nimetten kesinlikle faydalanmalıyız. Ülkenin her yerinden insanlar buraya gurbete gelip iş yaparken biz burnumuzun dibindeki bu oluşumdan faydalanmak için ne yapıyoruz ?

Bence genel olarak hiç bir şey yapmıyoruz.

Biz ne yapıyoruz ?...

Karamürsel’in içinde bina yapılacak alan kalmadığı için 40-50 yaşında binaların alıp onların yerine bina dikmek için olmadık entrikalar çeviriyoruz..

Sürekli Belediyeyi ve çalışanlarını eleştiriyoruz...

Yapılacak yada yapılan her şeyi eleştiriyoruz ama yapıldıktan sonra hiç sesimizi çıkarmadan yapılanlardan faydalanıyoruz...

Sosyal paylaşım sitelerinde hiç bir faydası olmayan, hatta inanılmaz antipatik hale gelen iktidar partisini, milletvekillerini ve en çok ta Cumhurbaşkanı ve ailesini eleştirmek için ileri geri saçma sapan yalan şeyler yazıyoruz yada kapasitemiz olmadığı için yapılan yalan haberleri paylaşıyoruz...

Yani sonuçta bu ekonomik piyangodan faydalanmıyoruz da ‘’ nasılsa bize çıkmaz ‘’ diye bir kupon bile oynamıyoruz, sonrada millet parayı bulunca yine işin ucunu iktidara getiripyolsuzluk, uğursuzluk naraları atıyoruz.

Ayağımıza gelen nimeti elimizin tersiyle itiyoruz....

Çalışmıyoruz....

 Cebinde sigara parası olmayan adamlara iş beğendiremiyoruz....

Sonra bayram seyran gelince arife günü tabir-i caiz ise 200-300 TL borç arayan SİNYALCİLERDEN kurtulamıyoruz.

Birde üstüne üstlük bu insanların hükümeti eleştiren çay sigara muhabbetlerini dinlemek zorunda kalıyoruz.

‘’ Çalışınca oluyor ‘’ diye boş yere yazmıyor her yerde.

Ez cümle ;

Ayağımıza gelen bu fırsatı iyi değerlendirelim. Sonra ‘’Ulan adam sıvacıydı şimdi Mercedes arabaya biniyor ‘’ diye hayıflanmayalım..

Sevgiyle, Milli İrade ve Milli Beraberlikle kalın... 

e.gokce@karamursel.tv

YAZIYI PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!

YAZARIN SON 5 YAZISI
10Şub

CANLI YAYININ ARDINDAN

03Ara
25Kas

SEÇİME DOĞRU

23Ağs

ŞİMDİ TÜRKİYE ZAMANI…

13Ağs