ŞEHİTLER ÖLMEZ VATAN BÖLÜNMEZ


Desek bile ne yazık ki Şehitlere Saygı Yürüyüşleri bile bölündü. Sadece Karamürselli gençlerin hazırladığı organizasyon nefisti, katılım inanılmazdı ve gerçek duyguyu hissettirdi. Bunun dışında yapılanlar tabi ki takdire değerdi ama ayrımcıydı. Konu şehitlerimiz olunca yönetimlerde çaresiz kaldı ve her yürüyüşe izin verdi.

 

Aslına bakarsanız bir kişi bile Şehitlere olan saygısını göstermek için eline bayrağını alıp sokakta yürüse, Atatürk heykelinin oraya gidip saygı duruşunda bulunsa ve İstiklal marşımızı söylese bile bu çok normal ve gurur duyulacak bir hareket. Ama yürüyüşü düzenleyen partiye göre o törene katılmamanın adı hem şehide hem de vatana saygısızlık.

 

Var olmaya çalışmak her zaman beğendiğimiz ve desteklediğimiz bir çaba olsa da millet olarak var oluşumuzu ispat ettiğimiz bu dönemde bu basit ve kısır ayrımcılığı, siyaseti, kini beslemek bir o kadar beğenmediğimiz ve desteklemediğimiz bir durum komedisi. Yok olmanın sınırındaki topluluklar, fikirleri sınırlı, yaptıklarından çok yapmadıkları ve yapanları engelleme çabası içerisinde olanlarla görsel olarak birleştiğinde sahiden komik görüntüler oluştu. Sonuca hiçbir faydası olmayan bu göstermelik organizasyonlar amaca hizmet etmediği için sönük ve ilgiden uzak geçti. Dar sokaklarda bu yürüyüşleri yapan grupları resimlemek ve sosyal medyada paylaşmak ama kendi ideolojisini bu resimlerin başına yazmak kadar abesle iştigal bir durum olabilir mi ?..  otomobil fuarımı bu ?Her kurum bu yürüyüşü yapabilir ve düzenleyebilir ama o zaman bu yürüyüşlerin sonu gelir mi ?

 

 Diyeceğim şu ki ŞEHİTLERE SAYGI YÜRÜYÜŞLERİNİN en güzeli  Karamürselli kardeşlerimin, dostlarımın her hangi bir siyasi düşünceye prim yaptırmayı düşünmeden özgür ve hür iradeleriyle hiçbir mecburiyet olmadan düzenledikleri yürüyüştü. Bayrağımı sırtıma geçirdiğim gibi o coşkulu kalabalığın arasına daldım. Çoluk çocuk yaşlı genç herkes vardı. Evlerden bayraklar sallıyordu insanlar, alkışlıyorlardı. Babaannem bile 90 senenin dizlerine yüklediği onca acıya rağmen balkonundan fener yakıyordu, gülümsüyordu ve alkışlıyordu bu amacı SADECE ŞEHİTLERE SAYGISINI GÖSTERMEK İÇİN YÜRÜYEN TOPLULUĞU.

Bu ülkenin bölünmez bütünlüğü sadece bu yürüyüşle dosta düşmana gösterildi.

 

Ez cümle şudur ;

Bu ülkenin bölünmez bütünlüğü KİŞİSELLEŞTİRİLEMEZ…

Ancak el ele tutuşursak bu terör belasından kurtulabiliriz.

BÜKEMEDİĞİNİZ BİLEĞİ ÖPMÜYORSANIZ

VATAN SÖZ KONUSU İKEN BARİ O BİLEĞİ TUTUN…

SONRA YİNE GÜREŞMEK İSTERSENİZ GÜREŞİRSİNİZ…

NASILSA YENİLEN PEHLİVAN GÜREŞE DOYMAZMIŞ.

Sevgiyle…

e.gokce@karamursel.tv

YAZIYI PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!

YAZARIN SON 5 YAZISI
10Şub

CANLI YAYININ ARDINDAN

03Ara
25Kas

SEÇİME DOĞRU

23Ağs

ŞİMDİ TÜRKİYE ZAMANI…

13Ağs