SOSYAL HALLER


Yahu bu sosyal paylaşım nasıl bir şey ? … Vay anasını be. Bir de diyorlar ki ülkenin eğitim seviyesi düşük. Ne düşüğü be ?.. İlkokul, ortaokul mezunu insanlar bir fetvalar veriyor ağzın açık kalır. Değme siyasetçilere taş çıkaracak insanlar var sosyal paylaşım sitesindeki profilimde.

Sahi söylüyorum itimat et ya. Arkadaş bir yazılar bir yorumlar aklın gider. Sonra bir bakıyorsun ya bir köşe yazısından çalıntı ya da anlamadan bilmeden okunan veya dinlenen bir yerden kendine göre uyarlama çalışmaları.

Adam yazmış bu sabah ; Katil Eset kimyasal bomba attın çocukları öldürdün. Eyy Müslümanlar duyan yok mu ? Kimse bir şey yapmayacak mı ?.. Lan oğlum Katil Eset o bombaları atarken sen pavyondaydın haberin bile yoktu katliamdan. Sabah 5 te çıktın kafan bi milyon. Yan taraftaki çorbacıya geçtin. Orada hayvan organı çorbanı çerken televizyona baktın, mevzuyu çakozladın. Eve gittin yattın. Sabah kalktın akşamdan kalan her şeyi en rahat olduğun ortamda yazdın. Kimisini arkadaşlarına özel mesajdan fotoğraflı !.. Kimisini ulu orta herkesin göreceği yerde.

Kaldı ki sen o küçücük beyninle ne yapmaya çalışıyorsun ?.. Niye “ Eyyy Müslümanlar oğlum ? “ Niye “ Eyyyy Birleşmiş Milletler “ değil ?.. Ne yapacak Müslümanlar ?.. Sen yazdın diye Suriye’ye mi saldıracak ?.. Üstelik saldırsa senin bundan ne çıkarın var ?

Neyse .. Anladınız siz ne demek istediğimi ..

Küçükken yapmak isteyipte yapamadıkları şeyler olanlar Sosyal Paylaşım sitelerini istila etti durum bu.

Bu arada çok bilmişlerin sürekli eleştirdiği Karamürsel Şehir Meydanı ve Belediye Binası sona gelindikçe bütün güzelliği ile ortaya çıkmaya başladı. Biraz gecikmesine rağmen son derece güzel oldu. Emeği geçen herkese teşekkürler. Bilip bilmeden çarşıda, kahvede provokasyon yapanlara küçük ama masum olmayan bir gülümseme. Umursadığımdan değil ha. Zaten güzel de olsa kötü diyeceklerdi, onların fıtratı bu.

Referandumun zaten belli olan sonucu, günler azaldıkça iyice ortaya çıkıp ezici bir hal aldıktan sonra Kılıçdaroğlu yaşam formunun “ 15 temmuz kontrollü darbedir “ açıklamasına sesli gülündüğünü size söylemem lazım. Hatta bir çok insanın bu lafa sesli ama ağzıyla gülmediğini de duydum.

Ez cümle Görgüsüzlere ;

Her sabah arap sabunuyla köpük köpük dükkan yıkamak GÖRGÜSÜZLÜKTÜR. İşe giden insanlar sizin ıslattığınız köpüklü kaldırımlarda yürümek zorunda değil. Adam elinde bahçe sulama hortumuyla on metre ileri su sıkıyor. Bekliyorsun doğal olarak su fışkırtmayı bıraksın da geçelim diye ama o ne ? Hazret kızıyor birde “ Geç oradan kenardan “ diye posta koyuyor sana. Pardon kardeş. Ben ne bileyim senin bu dükkanı ve bu çarşıyı bu kadar kirleteceğini !...

Karamürsel Belediyesi’ni bu konuda göreve davet ediyorum.

Onuncu köyden en içten Sevgilerimle…

e.gokce@karamursel.tv

YAZIYI PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!

YAZARIN SON 5 YAZISI
10Şub

CANLI YAYININ ARDINDAN

03Ara
25Kas

SEÇİME DOĞRU

23Ağs

ŞİMDİ TÜRKİYE ZAMANI…

13Ağs