UMUTSUZLUĞUN GETİRDİKLERİ. - Ender Gökçe

UMUTSUZLUĞUN GETİRDİKLERİ.


Bu parti kapatma meselesi nedir yahu ?

 

CHP ve MHP kapatılacakmış… Komik…

 

Kim olduğu bile belli olmayan bir adamın sosyal paylaşımda ortaya attığı bir asparagas…

 

Her ne kadar bu ülke için en küçük bir proje üretmeseler de, sadece yapılan inanılmaz projeleri eleştirip hırsız, uğursuz, yolsuz diye karalamaya çalışsalar ve 12-13 senedir yapılan bilmem kaç tane seçimde şu andaki iktidarın yanına bile yaklaşamasalar da tabi ki kapatılmaları falan söz konusu değil. Aslında açık ya da kapalı olmaları çok önemli değil çünkü ülkenin geleceği için, oy oranlarını arttırmak için yaptıkları bir şey yok. Bir tanesi sinsilik peşinde diğeri bildiğiniz gibi asarız keseriz durumlarına devam…

 

Futbol takımları bile 7-8 maç takım galip gelemeyince başarısız teknik direktörlerini hatta başkanlarını bile değiştirirken, neredeyse aynı kitleye sahip bu camialar 12 senedir en küçük bir başarısı olmayan yönetimlerini değiştiremiyorlar. Nerede kaldı demokratik siyaset ?

 

Başarısızsan gidersin kardeşim bu kadar basit. İktidarda olan parti hakkında her gün bir şey ortaya atıp, bir maden kazasını, polise molotof atarken hayatını kaybeden bir çocuğu, tecavüze uğrayıp katledilen genç bir kızı malzeme yapıp her şeyin sonucunu iktidar partisine yükleyip, kesilen iki tane ağaç yüzünden ülkenin kalbi İstanbul’u savaş alanına çevirip yıllardır yükseliş trendinde olan ekonominin altına dinamit koymak ya da adı üzerinde eğitim uçuşunda düşen uçaklar için sabotaj, ihmal bilmem ne diye saçma sapan gündem maddeleri yaratmak bu partilerin başında 12 senedir yaşadığınız başarısızlıkların üzerini kapatmaz. Hatta önümüzdeki seçimde yaşayacağınız hezimeti de mazur göstermez. Baskıcı diye eleştirdiğiniz iktidar partisinde görev devirleri yapılıyor, bakanlar,başbakan, cumhurbaşkanı değişiyor ama sizin başarısız yönetiminiz bir türlü değişemiyor. Sinsilerde genel başkanlığa aday olan insanlar yolsuzluk dosyası hazırlanıp partiden atılıyor sonra İstanbul Büyük Şehir Belediye Başkanlığına aday gösteriliyor.. Sonuç belli.. Diğer tarafta İstanbul gibi bir metropolde gösterilen aday PKK’nın adayından bile az oy alıyor ama değişen bir şey yok… Seçimden önce AKP’nin oyları düştü diye yalan konuşup adamlar oylarını yükselterek seçimden çıktıklarında ya da Cumhuriyet mitinglerindeki insan sayısını abartı gösterip seçimden bir gün sonra bu kadar insanın nereye oy verdiğini düşünen, kısacası kendi yazıp kendi oynayan ve koskoca partileri tarikat haline sokan bu 3-5 kişilik yönetim çetelerine bu partilere gönül veren insanlar dur demediği sürece sonuç hep aynı olacaktır.

 

Sevgiyle…

e.gokce@karamursel.tv

YAZIYI PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!

YAZARIN SON 5 YAZISI
10Şub

CANLI YAYININ ARDINDAN

03Ara
25Kas

SEÇİME DOĞRU

23Ağs

ŞİMDİ TÜRKİYE ZAMANI…

13Ağs