ALAKASI YOK - Özgür İFADE

ALAKASI YOK


Cumhurbaşkanımızın ABD ziyareti sonrası akıllarda kalan korumalarının her gördüğü gazeteci ve protestoculara saldırması ve Obama’nın Erdoğan için demokrasinin ‘tramvay’ olamayacağını hatırlatıp, basın ve hukuk özgürlüğüne vurgu yaptığı açıklamalar oldu.

Cumhurbaşkanı, nükleer güvenlik zirvesine katılmak ve güçlü Yahudi lobileriyle kahvaltılı toplantılar yapmak amacıyla ABD’ye giderken kendisine sorulan, ‘Rıza Sarraf’ ile ilgili soruya ‘Avukatları gerekli savunmayı mahkemede yapacaktır, zaten Rıza Bey’in Türkiye ile bir alakası yok.’ cevabını verdi.

Doğru. Rıza Sarraf, Dominik Cumhuriyeti’nin cari açığını kapadığı için Türkiye ile bir alakası yok. Numan Kurtulmuş da hayırsever iş adamı ödülünü, zaten Dominik adına vermişti. Önüne yatan da ABD başkan yardımcısı Joe Biden’dı, Muammer Güler ile bir alakası yok.

Erdoğan’ın 2014 Ekim ayında ‘Kendisi benim için bitmiştir, tarih olmuştur.’ dediği Joe Biden ile kucaklaşarak poz vermesinin ‘Geri vites’ ile,  ABD’de sadece bizim dış işleri bakanımız tarafından karşılanmasının ise, dünya liderliğiyle alakası yok.

Her gün 5-6 şehit verdiğimiz, büyük şehirlerde toplu katliamlar yapan terör olaylarının, İç İşleri, Milli Savunma Bakanlığı ve MİT ile bir alakası yok.

Küçük çocukların yasal olmayan vakıf evlerinde, yurtlarında tecavüze uğramalarına ses çıkarmayan Milli Eğitim Bakanlığı’nın eğitimle bir alakası yok. Bu olayların üzerini örtmeye çalışan sistemin, Adalet Bakanlığı ile alakası yok. ‘Bir kereden bir şey olmaz.’ diyen Aile Bakanının da aile ile alakası yok.

Bodrum Bitez’de, 80 villalık site yapmak için sökülen 45 çam ağacının, tepki çekmemek için başka yere dikilmesinin de; tutmayan bu ağaçların kurumasının ardından, yine tepki çekmemek için sprey boyayla, yeşile boyanmasının da, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile alakası yok.

Bir hamburger yemek için, Danimarka’da 16, Avustralya’da 18, Hollanda’da 24, İngiltere ve Almanya’da  26 dakika çalışan işçinin, Türkiye’de 3 saat 52 dakika çalışması gerektiğinin de Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ve Ekonomi Bakanlığı ile alakası yok.

Son yıllarda atletizmde madalya kazanan atletlerimizin, hemen hepsinin bu başarıları doping kullanarak elde etmiş olmasının ve madalyalarını iade etmeleri utancının Gençlik ve Spor Bakanlığı ile ilgisi yok.

Novartis ilaç firmasının 85 milyon dolarlık rüşvet ile ülkemize ilaç vermiş olmasının Sağlık Bakanlığı ile ilgisi yok. Zırt pırt yayın yasağı getirilmesinin, internet bağlantılarının kısıtlanmasının da olayların üzerini kapatmakla, delil karartmakla bir alakası yok. Hurafelerin, sahte şeyhlerin, tarikatların, bademlemelerin, Diyanet İşleriyle alakası yok. Kırmızı siyah spider man formanın, milli takımımızla, fiyat artışlarının zamla, yöneticilerin de milletle hiç mi hiç alakası yok!

Son bir haftada ülkemizde yaşanan alakasız şeyleri özet geçtik. Galiba bugünkü Türkiye’nin, Atatürk’ün kurduğu ülkeyle alakası yok.

iletisim@karamursel.tv

YAZIYI PAYLAŞ!

YAZARIN SON 5 YAZISI
03Nis

ALAKASI YOK

28Mar

RED

21Mar

Cinnet Vatan

14Mar

Apolitik Gençlik

06Mar

KADIN