AŞAĞILIKTAN ONURLU MÜSLÜMANLIĞA YÜKSELME - Mehmet KASAP

AŞAĞILIKTAN ONURLU MÜSLÜMANLIĞA YÜKSELME


“İslam dışında kalma, mümin ve Müslüman olmama, zalim, zulmeden, şirk içinde bulunma ile aşağıların aşağısı yaratık durumuna düşme, en alçaklıktır, aşağılıktır.” Bu Mariana Çukurunda olmaktan daha da aşağıların aşağısı olmaktır. Hiçbir değeri kazanmama, paylaşmamadır. Bugün ki terör örgütleri teröristi gibi adi, bayağı, aşağılık, alçak, katil, kalleş, kahpe, cani- katil olmadır. Bu lanetlikleri şiddetle kınıyor, yeriyor, sorguluyor, eleştiriyor, beddua ediyorum. Bunlar insan olamaz, hayvanda olamazlar. “Bunlar adı konmamış aşağıların aşağısı benzersiz adi mahlûklardır. Bu adi, onursuz katiler, bugünde İstanbul- Ortaköy’de bir eğlence yerinde bir terör saldırısı yaptılar! Onlarca ölü, yaralı vardır! Lanetliyor, kınıyorum. Destek verenlerle beraber kahrolmalarını Rabbim olan Yüce Allah’ımdan diliyorum.”

“İnsan, her şeyden önce insan olmalıdır. Müslüman olmadan önce bile insan olmalı. Zira insan olma aşamasına gelemeyen varlığın, Müslüman olması mümkün değildir. Müslümanlığı anlaması için en az insan anlayışına gelmesi gerekir.” “İnsan her şeyden önce insani, insanlıklı, insancıl olmalı. Her varlığa ayrım gözetmeksizin adil davranmalı. Milliyet, ırk, din, inanç, sınıf, siyasi düşünce farkı gözetmeden insanca davranılmalı. Müslümanca hareket etmeli. Hak, hukuku tarafsız uygulamalı. Birilerinin etkisi altına kalarak, yanlış kararlar içinde asla olmamalı.” Yerine göre gönüllü hizmet vermeli. Birlik -beraberlik içinde yardımlaşma, dayanışma, paylaşma içinde olmalı. Birbirine destek olmalı. Milli- yerli, dini, ilmi, evrensel tavır sergilemeli. Hak, hukuk, adalet, doğruluk, gerçekçilik, hakkaniyet, güzel ahlak, edep, hayâ, sabır, sebat içinde tutarlı, kararlı davranmalı.

Allah’a ve peygamberine gönülden içtenlikle bağlı olmalı. Helal işler yapmalı. Haram, günah, suçlardan sakınmalı. Sakıncalı, kötü işler asla yapmamalı. Maddi, manevi tertemiz insan olmalı. Bela, dert, musibet, afet, afatlara sabretmeli. Nimetlere şükredip, hamt etmeli. Günahlara tövbe edip; yeni, güzel bir hayata başlamalı. “Allah’ın emrettiği şekilde dosdoğru yaşamalı. Şeytana ve şeytanlaşmış lanetliklere uymamalı.” “Kur’ân hükmüne, peygamberimizin örnek hayatına göre yaşamalı.” Akılla, ilimle, din- imanla yaşamalı. “Allah’ın düşmanlarını düşman, dostlarını dost bilmeli.” Önce kendimizden, anne ve babamızdan, çocuklarımızdan, eşimizden, akraba, komşularımızdan başlayarak herkese iyilik, yardım yapmalı. “İyiliği emredip, kötülüğü yasaklamalı.” Dostları ziyaret etmeli. İkram ve hediye vermeli. Emanetlere hainlik yapmamalı. İslam dinini, imanını, vatan, millet, devlet, bayrak, mübarek kutsal değerler bizlere emanettir. Koruyup, mutlaka gözetmeli. Canımızı, doğru gerçek bilgiyi koruyup, kollamalı.  Canı, cananı, malı, mülkü, serveti, ırzı- iffeti- namusu, nesli, aklı, güzel ahlakı koruyup, kollamalı.

Şımarıklık, azgınlık, serserilik, manyaklık, aptallık, eşeklik, cahillik, basiretsizlik içine düşmemeli. Her türlü kötülükten, çirkinlikten uzak kalmalı. Bunların oluşmasına da fırsat, olanak tanımamalı. “Pisliğin oluşmasını önlemeli. Eğer pislik oluşursa, her türlü zararlı, pis, kötü yaratıklar, bu pislik içinde türer, ürer, gelişir! Her varlığı tehdit etmeye, yok etmeye başlar! Terör, şiddet, olumsuz, yaramaz işlerde böyle bir pislikte üreyip, türemekte, gelişip, her varlığı tehdit etmektedir! Pis, kötü, olumsuz ortamlar yok edilirse; pislikler üremez, türemez, gelişmez. Varlığı tehdit etmez. Bütün bu olumsuzluklar kokuşmuş, çürümüş rejimlerin oluşturduğu şer ve pisliklerden üreyip türemektedir.”

“10.12.2016 da Beşiktaş’ta DEAŞ terör saldırısı; 48 şehit, 38 kişisi polis, 169 yaralı oldu!”                     “ 17.12.2016 da Kayseri komanda askerlerine DEAŞ saldırı düzenlendi. 15 komanda asker şehit oldu! 11’i ağır, 56 asker yaralandı!” “ 19.12.2016 günü Ankara’da Rus Büyükelçisine Fetö terör örgütü suikast düzenleyerek öldürdü.” “ 01.01.2017’de Ortaköy’de yılbaşı kutlaması esnasında gece kulübüne IŞID- DEAŞ terör saldırısı yaptı! 39 ölü, 4’ü ağır, 65 yaralı oldu!”

“ 05.01.2017 İzmir Adliyesine PKK saldırı düzenlendi. Bir polis, bir adliye çalışanı şehit oldu! 9 kişi yaralandı! Ama Şehit Trafik Polisi Fethi Sekin’in uyanık davranıp, müdahale etmesi ile büyük bir can kaybı önlendi. Silahlı 2 PKK terörist, iki otomatik silah, mermiler, roketatar ve 8 fişeği, el bombaları ve de 2 tane bombalı araç ile gelmişlerdi! Adliyeden memurların çıkmasında bu 2 bombalı araç ardada patlatılacak! Silahla taranacak! El bombaları atılacak! Roketatarlarla kalabalık insanlar yok edilecekti! Trafik Polisi Fethi Sekin şehit Kardeşimizin uyanık, cesur davranması ile bu kadar vahşet, korkunç dehşet işlenemedi. İki teröristi de öldürdü! Bunlardan öncede yine 2016 yılında 30’a yakın terör saldırısı meydana gelmişti!

“Trafik Polisi Fethi Sekin” gibi, “Astsubay Ömer Halisdemir” gibi yüzbinlerce, milyonlarca kahraman, cesur, becerikli, aslan kahramanlarımız var. Zaten biz asıl, esaslı, soylu, imanlı bir milletiz. Hainlere, kahpelere, kancıklara, serserilere, kalleşlere, katillere çoktan yeteriz.

Şehit Ömer Halisdemir kardeşimizde Fetö terörist eşkıyalarının 15 Temmuz 2016 günü yaptığı darbenin komutanını Ankara- Gölbaşı’nda alnının ortasından vurarak, katil darbecileri etkisiz kılmış. Birliğinin çok daha fazla zarar can vermesini önlemiş. Kendine 30 darbeci otomatik silahlarla 300 el ateş açarak, şehit edilmiştir! Hepsine dua ediyorum. Minnettarım. Rabbime hamt ediyorum ki; böylesi milyonlarca cesur, soylu, asıl, imanlı kahramanlarımız vardır. Bu aziz vatanımıza, milletimize, devletimize bir karıncanın, bir arının bile zarar vermesine asla tahammül etmez. Bir düşman karıncasının toprak alıp kaçmasına, arının düşmanca polen götürmesine hoş bakmaz. Bunu hala şaşırmış, sapıtmış, kahpeleşmiş, kalleş olmuş, alçaklaşmış kafasız beyinsizler anlamamış ise; çok yakında mundar olup, geberince anlayacaklar.  Bizden sadece ikaz etmesi, söylemesi! Bizden günah gitti!

Biz Müslüman Türk Milleti olarak kimseyi boş yere tekfir etmeyiz. Ötekileştirmeyiz. Şahısları kutsal görüp, insanları katletmeyiz. Şiddet, terör yapıp, mundar leş, pislik, katil- cani olmayız. Kimseye haksız yere çekemezlik yapmayız. Kıskanıp, kötülük yapmayız. Güzel, iyi, yararlı insanlara yüz çevirmeyiz. İnsan olanı kardeş, dost kabul ederiz. “ İslam’dır, insanlıktır, kardeşliktir, dostluktur en büyük Ülkü! Neyleyim, Allahu Ekber demeyen; Türk’ü, Kürt’ü, Arabi, Farsı!”

Temiz su ile dolu bir havuzunuz olsun. Bunda yararlı her güzel varlığı, balığı, ördeği, kazı yetiştirirsiniz. Ama bataklık, sazlık, pislik dolu bir su alanınız olsun. Bunda sıtma mikrobunu taşıyan sivrisinek, en zehirli kurbağa, Anakonda yılanı, diğer yılanlar ve zararlılar yetişir! Sizi tehdit eder. “Bugün terör daha çok cahillerin, cehaletin, ilkelliğin, eğitimsizliğin, hukuksuzluğun olduğu yerde türemektedir. Terör refahın, huzurun, mutluluğun, ümidin, adaletin, eşitliğin, insanlığın, Müslümanlığın yaşanmadığı ülkelerdedir. Bunu düşmanlarda kolayca kullanmaktadır. Cahilliğin, cehaletin tüm pislikleri bu ülkelerde yaşanmaktadır. İslam ilkeleri, kuralları, ilim fazilet değerleri, insanlık bu ülkelerde yoktur.” Tespit: “Cehalet, cahillik!” Çözüm: “İlim, irfan- medeniyet, adalet, doğruluk ve fazilet değerlerini yaşatmaktır.”

İslam, ilim, âlem tanıma sahibi olmalı. Derinden doğru düşünüp, insanlığı yakalamalı. “Her türlü kötülükten; dil, kalp, beyin, ruh, genler korunmalı. Her işimiz ilim, ölçü, denge, adalet, eşitlik ile yapılmalı.” Tartı ve ölçüde, adalet ve hukuk uygulamada dosdoğru olmalı. İnsanların doğru, gerçek, hak bilgilerle yetişmesi sağlanmalı. Gururlu- kibirli olmamalı. Onurlu- şerefli olmalı. Zararlı, kötü madde kullanmamalı. Kötü, çirkin alışkanlık edinmemeli. Yalancı, sahteci, sahtekâr olmamalı. Dosdoğru olmalı. Hakkın, hakikatin zıddı olan yalancı olmamalı. İyi insan olmalı. Kötülük yapan olmamalı. Güzellik yapan olgun insan olmalı. Çirkinlik yapan olmamalı. “Doğru bilgi edinmeli. Yalan, yanlış bilgilerle beyni doldurmamalı. İslam’ı ilimleri, pozitif evren ilimlerini, fen, sosyal, sayısal, sözel, kültür, teknik, teknolojik ilimleri hakkıyla doğru öğrenip, içselleştirmeli. Akıl, kalp, ruh, genler bunlarla en iyi biçimde şekillenmeli.”

                İslam’ı, ilmi, bilimsel, kültürel, sanatsal, ahlaksal, edebi bir eğitim- öğretim yapmalı. Bendeniz 30 yıl sınıf öğretmenliği yaptım. Bir sınıfı ancak 1- 2- 3- 4 yıl okutabildim. “Rize- İyidere- Kalecik Köyü,”                 “ Batman- Kozluk- Kulludere Köyü,” “ Kandıra- Avdan Köyü,” “ Kahramanmaraş- Göksün- Çamlıkavak Mezrası,” “Yalova- Altınova- Hersek Köyü,” “ Karamürsel Atatürk İlkokulu, Akçat İlkokulu, Amiral İlkokulu’nda öğretmenlik yaptım. Kısa süre bir etüt merkezinde ve Yalova- Altınova- Subaşı kalıcı Konut okulunda görev yaptım.” Bir öğrencim bile din, iman, Allah, peygamber, vatan, millet, devlet, memleket, bayrak, milli, manevi, evrensel değerler düşmanı değildir. “Çünkü din, iman, Allah, peygamber, vatan, millet, ümmet, bayrak sevgisi öğrettim.” Bir yanlış, hata yapıldığında mutlaka onun üzerine durur, düzeltirdim.  Eğitimin onlarca ayağından sadece bir tanesi olmama rağmen yine de başarılı olabildim. Hedefim: “İyi insan, hak Müslüman yetiştirmekti.”

Yaz tatilinde bile öğrencilerimi okul sıraları ile birlikte camiye taşırdım. O despot yönetimin tüm zorluklarına rağmen; din, iman, Kur’ân öğretirdim.  Samimiyetimi, içtenliğimi gören velilerimden destek geldi. Hiçbir tepki gelmedi. Veliler bana derlerdi ki; “iyi ki varsın öğretmenim. Sen olmasa idin, çocuklarımız gâvur olurdu!” Öğrencilerimin ve velilerimin tümüne selamlarımı iletiyorum. Sağlık, esenlik, huzur, mutluluk diliyorum. Hepsinden Allah cc. Razı olsun. Bende razıyım. Onlarda benden razıdırlar. Hepsini kardeşim, dostum olarak kabul ettim. Onlarda beni dost kabul ettiler.

                İnsanları anne karnında eğitmeye- öğretmeye, güzel yetiştirmeye başlamalı. Hakikati- doğruluğu tam öğretip, benimsetmeli. İçselleştirip, özümsetmeli. Duygu, niyet, düşünce, davranışlar; hak, hakikat, gerçek, dosdoğru olmalı. Öz, söz, davranışlar örtüşmeli. Güzel sözle, tatlı dille, yumuşak mizaçla, içtenlikle işe başlamalı. Tebessüm etmeli. Selamla, iyilikle, her türlü yardım etmekle işe başlamalı. İnsanlara İslam dinini, ilmin yolunu göstermeli. Hiç kimseyi incitmemeli, kırmamalı, ezmemeli, haksızlık etmemeli. “İzin almadan, görüş almadan iş yapmamalı.” Zayıfa, düşküne, hastaya, fakire, muhtaca, kimsesize kimse olmalı. İnsanları, hastaları ziyaret etmeli. Sadece insanlara değil; hayvanlara, bitkilere de yardımcı olmalı, koruyup, gözetmeli. “Bir karıncaya bile yardım etmeyen kişiden iyi bir Müslüman olmaz.” Haksızlık eden; zalim, zulmeden günahkâr olur. Herkesle iyi geçinmeli. Aile bireyleri ile akrabalarla, komşularla, herkesle en iyi biçimde geçimli olmalı. Çalıştırdığınız memura, işçiye, elemana haksızlık yapmamalı. Hak, hukukunu, hakkaniyetle, hakkı ile zamanında tam vermeli. Bunları yapabilmek için gerçek ilim sahibi olmalı. Kör, sağır cahilden, cehalet içindeki molozdan iyilik beklenilmez.

                Allah’ın dini olan İslam; doğru bilinip, yaşanmalı. Peygamberine sevgi- saygı duyulup, örnek alınmalı. Şer- kötü, çirkin, yaramaz, pislik, zararlı, yararsız, yalan, yanlış olan her şeyden sakınıp, kaçınmalı. Faydasız olan bilgiden Allah’a sığınmalı. İslam’ın onaylamadığı hiçbir davranışı yapmamalı. Kandıranlar, aldatanlar, gerçekleri saptıranlar olacaktır. Batıl, küfür her zaman doğru ve gerçeklerin üzerini örter, gizler. Onlara karşı bilge, uyanık, dikkatli olmalı. Tuzaklarına düşmemeli. Teröristler ve materyalistler gibi geri zekâlı, akılsız, basiretsiz, beyinsiz, kafasız, sorgulayamayan moloz olmamalı.

                Yaratan Rabbinin adı ile dini, ilmi, evreni, dünyayı, insanı oku! Bilenlerle bilmeyenlerin bir, eşit, denk olmayacağını öğren. İlmini artırmak için çalış. Ama münafıkların, kâfirlerin, müşriklerin batıl, küfür bilgisini kullanma! Gerçek, doğru ilim, bilim, din iman sahibi ol! Öğüt ve bilgilerini haktan al! Hakça hukukça davran.

                Benim bir öğrencim bile Allah’a ortak koşmaz, inkâr etmez. Terörist olmaz. Anne ve babasına asi olmaz. Hak sahiplerine hakkını verir. İsraf etmez. Aşırılık- gerilik içinde olmaz. Öldürme gibi iki dünyasını cehenneme çeviren, yasak bir eylemde bulunmaz. Haram, suç işlemez. Yetime, yoksula, muhtaca sahip çıkar. Ölçü ve tartıda haksızlık yapmaz. Bilmediğinin arkasına düşmez. Öğrencilerimin hepsine Vel asrı süresine kadar Kur’ân sürelerini öğrettim. Ayet ’el Kürsüyü öğrettim. İlkokul 2. Sınıfta İstiklal Marşı’nın 10 kıtasını ezberletirdim. Namaz kılmasını fiilen öğretirdim. Camide ben veya imam yaz ve kış tatilinde din dersi verirdi. Bunu 12 Eylül 1980 askeri cunta darbesinde de, 1997- 2003 yılları arasındaki despot Bülent Ecevit Hükümeti döneminde de yaptım. Zararını yönetimden gördüm. Ama zarar gören ben oldum. Yarar, fayda, kâr gören elhamdülillah öğrencilerim oldu.

                Ahlaklı, namuslu, iffetli, olgun, bilge, yararlı bir gençlik yetişti. Huzurlu ve mutludurlar. Ona, buna kul değiller. Köpeklik, itlik, eşeklik yapmamaktadırlar. Yalancı, hileci, sahteci, asi, kan dökücü, haram, suç işleyici, hayırsız, terörist, anarşist, dinsiz- imansız değillerdir. Hiçbir sınıfı ilkokulda 5 yıl okutamama rağmen iyi durumdadırlar. Çünkü okul ve sınıf değişikliği yapardık.  “İyi bir insan, güzel bir vatandaştırlar. Dindar olanları da vardır.” Anne, baba, veli, aile, akraba, komşu, toplum, devlet böyle güzellikler yapsa; böyle azgın, sapık, kan dökücü suçlar işlenmiş olmaz. Bendeniz öğrencilerim ile birlikte aileyi, çevreyi de doğru eğitmeye çalışırdım. Batılın pisliğine, küfrün karanlığında aldanmamaları için sürekli öğütlerdim, bilgilendirirdim.

                Olgun insan olmalı. Hak söz dinlemeli. İyi, güzel, doğru, yararlı, ilmi olana inanmalı. İlahi rahmetten yararlanmalı. Kötülüklerden korunmayı bilmeli. Kafasız mal, davar olmamalı. Nimetlere nankörlük etmemeli. İstikamet hak- hukuk olmalı. Allah’a götürmeli. Kişilik, mümin Müslüman sıfatlarına uymalı. Hakça olanlarla dost olmalı. Mazlum, masum, mağdur, engelli, yoksun, kimsesiz olanlarla birlik içinde olmalı. “Zalimleri, zulmedenleri dost edinmemeli.” İnsanlarla kardeşlik, dostluk köprüleri kurmalı. Küskünlerin arasını bulmalı. Alay etmemeli, hor- hakir görmemeli. Öğüt dinlemeli. Allah’a kulluk- ibadet etmeli. Sabırla, içtenlikle hamt etmeli, zikir etmeli, tesbih etmeli. “Bireysel sorumluluk bilincinde hareket etmeli.” Ölçü, tartıda temiz, dürüst olmalı. “Cehenneme giden, sevk eden işleri tam, eksiksiz, harfiyen öğrenip, sakınmalı.” Hak müminlerden olmalı. Yanardöner, ikilem içinde, karşıt düşüncelerle çelişki yaşamamalı. Yapmayacağın sözü söylememeli. İslam ile amel- ibadet, davranış etmeli. Sapıtanlardan, alçaklardan, aşağılıklardan olmamalı. Olumlu, güzel, iyi, doğru davranmalı. Ölçü İslam olmalı. Hesap gününü kesinlikle unutmamalı. Olaylardan, olgulardan ibret alıp, ders çıkarmalı. Sabrı ve merhameti önermeli. Dünyada sınavı başarı ile geçmek için azimle hakça yaşamalı.

                Kötülüklerden Allah’a sığınmalı. Dünyada iş yaparken, ahireti düşünmeli. Başkalarının kullanmasına açık olmamalı. Düşünerek iş- eylem yapmalı. “İyilik varken kötülük yapan; kafasız, beyinsiz, geri zekâlı, aptal, budala gibidir. Bu aciz, zaaf duruma asla düşmemeli.” Yararlı işler yapmalı. Evrende helal, temiz nimetlerden yararlanmalı. Kıyamet gününü, ahireti, hesap gününü, cehennemi, cenneti aklından çıkarmamalı. Zalimlerin sonları perişan, zelil, rezil olmaktır, unutmamalı. Müslüman her işi tam, eksiksiz dosdoğru yapar. Mümin ve Müslümanın özelliklerini öğrenip, bu niteliklere sahip olmalı. “Sorumlu insan asıl esas görevini bilir ve ona göre hakça güzel davranır.” Akılsız olan sorumsuzluk yapar. Aldatıcı dünyaya aldanıp, kanar. Son pişmanlık yarar sağlamaz, katiyen unutmamalı.

                Âlemlerin Rabbi olan Yüce Allah’ı hiç unutmamalı. Anmalı, anımsamalı, zikretmeli, hamt etmeli, istediği gibi ibadet yapmalı. Muttaki- takva, vera sahibi olmalı. Zikir, sabır, sebat, sınav içinde olduğumuz unutulmamalı. Allah yolunda infak etmeli, helal, yeterince harcamalı. Farz, sünnet ibadetleri öğrenip, tam yapmalı. İslam, iman sahibi olmalı. Batıl, küfür, pislikten kaçınmalı. İhsan sahibi olmalı. “İhsan hem iyilik yapma hem de Allah’ı görür gibi ibadet etmektir.” Vasat ümmet olmalı. Aşırı- geri olmamalı. “Yanı orta ve dosdoğru olmalı.” Aşırılık- gerilik içinde bulunmamalı. Büyük günah işlememeli. Küçük günahlar büyük günahlara götürür. Hepsinden uzak kalmalı. Adalet, salih- güzel amel sahibi olmalı. Hak, hukuk, adalet, güzel amel, doğruluk, gerçeklik, temizlik, güzel ahlak, edep, hayâ, helal, tevhit, hak yememe, güzel giyinme içinde olmalı. “Esma-i Hüsna ile Allah’ı tanıyıp, kabul etmeli.” Kur’an’a sarılan olmalı. Peygamberimizi örnek alan olmalı. Şeytanın vesvese- kuruntuları ile hareket etmemeli. Şeytan ve İblisleşmişlere direkt ve dolaylı zerre kadar bile destek olmamalı. Destek veren; onlar gibi lanetlenmiş, mundar, pis mahlûk durumuna düşer! Zalimlerden olur. İki dünyası cehenneme döner!

Her işimizi tüm bilimsel yol, yöntem, sanat, becerilerimizi kullanarak en güzel biçimde yapmalıyız. Olgun ve mükemmel insan örneği göstermeliyiz. İlmi gerçekliklerle davranmalıyız. İlmi, bilimsel, teknik, kültürlü, teknik sanatçı olarak özen ve dikkatle işlerimizi yapmalıyız. Her işimiz yasalara, hukuka tam uygun olmalı. Hiçbir varlığa, karınca bile olsa, asla haksızlık yapmamalıyız. İslam, ilim, bilim,  görgü kuralları dışında davranışımız olmamalı. Âlemlerin Rabbi olan Yüce Allah’a ve yarattıklarına karşı görev ve sorumluluklarımızı yerine getirmeliyiz. Öfkeli, kızgın, aceleci olmamalıyız. Güvenilir, güven veren olmalıyız.

 “Kur’an’daki 25 peygamberi kendimize canlı örnek seçmeli. Kur’ân-ı Kerim’i rehber- kılavuz- hayat kitabı yapmalıyız. İlmi, bilimsel, teknik, sanatkâr olarak yaşam sürmeliyiz.” Şirke düşmemeli. Çukur olmamalı. Alçalmamalı. Aşağılık olmamalı. Batıl işlerle ilgilenmemeli. Yetim malı ve başkasının hakkını yememeli. İnsan öldürmemeli. Zina yapmamalı. Yalan, iftira, dedikodu peşinde koşmamalı. Zalim olup, zulmetmemeli. Suç, günah, haram işlememeli. Herkese karşı sevgi, saygı, muhabbet, şefkat, merhamet, müşfiklik yapmalı. “Kin, nefret, intikam, öç alma gibi cahilce davranışa asla girmemeli. Şaşırmışların, sapıtmışların, azgınların, aşırıların, gericilerin, münafıkların, müşriklerin, kâfirlerin, putperestlerin, yalancıların, iftiracıların, günahkârların, kahpelerin, kalleşlerin, katillerin yolunda olmamalı. Bu aşağılıkları dost, kardeş, arkadaş edinmemeli. Yüz çevirmeli, ilgilenmemeli. Direkt ve dolaylı hiçbir şekilde destek vermemeli.”

Türkiye içinde ve dışında bizlere hainlik yapan milyonlarca hain, kalleş, kahpe, münafık, gâvur vardır. “Bazıları bizden görünüp, arkamızdan sinsice, gizlice, kalleşçe hançerlemektedir.” Her işlerini vatanımıza, milletimize, devletimize, bayrağımıza, ümmetimize, din- imanımıza karşı yapmaktadırlar!

“Moiz Kohen adlı kişi aslında Siyonist Yahudi’dir. Adını “Tekin Alp” olarak değiştirmiş. Türk milliyetçiliği yapıp, ülkemizde tefrika- ayrılık çıkarmış. Türkçülük- ırkçılık yapmıştır. Başkalarının da kendi ırkçılığını- milliyetçiliğini yapmasını kamçılamıştır.”

Ziya Gökalp aslında Diyarbakırlı Kürt’tür. Ama Türk milliyetçiliği yaparak, Kürtlerinde kendi ırkları ile ırkçılık- şovenlik yapmalarını kışkırtmıştır. Sen Türkçü isen başkaları da Kürtçü, Arapçı, Ermenici, Yahudi-ci faşist olur. Bugün dünya insanlığı dini inancından çok, ırkçılığı ile öne çıkmaktadır.

Dr. Oktay Vural aslında Tilloludur. Diyarbakır’da doğmuş. Aslen Arap’tır.  MHP’den 1999 yılında milletvekili olmuş. Uzun süre parti sözcülüğü yapmış. Milletvekilliği MHP’den 2019 yılına kadar devam edecek. Aşırı ırkçı- şoven, küfreden- söven, ırkçılığı alabildiğine yapan, partisini daha da rayından çıkaran olmuş. Kardeşi de CHP’den milletvekili olmuş. Yeğeni de PKK teröristi olarak dağdadır! Bir yıla yakındır, MHP sözcülüğünden ayırdılar.  MHP bu hainden kurtulmuştur. Düzelme azda olsa kısmen başlamıştır.

1932 yılında “Türk Dil Kurumu kurulmuş.” Kurumun başına da Taşnak Ermeni sapık Agop Dilaçar getirilmiştir. Böylesi binlercesi, on binlercesi bulunmaktadır! Osmanlıyı yıkan ittihatçılar, T. C. Hükümeti içinde de yer almış. Devlet ile milleti M. Kemal ölene kadar savaştırmıştır! Hainlere, kalleşlere, kahpelere fırsat vermemeli. Vatansever, devlet, millet, ümmet severlere kalbi muhabbetle açmalı. Hiçbir zaman ayrımcılık yapmamalı. Ayrımcılık, kötülük, çirkinlik, yanlış, zalimlik yapanlara fırsat vermemeli. Hiç bir şekilde ırkçılık, mezhepçilik, cemaatçilik, ideolojik sapkınlık, ayrımcılık- tefrika, fitnecilik yapmamalı. Bunları yapmak haramdır, günahtır, suçtur. Haram işlemek insanlığı, yuvaları, ülkeleri, devletleri, milletleri, ümmetleri, insanlığı yok eder!

Vatan, millet, devlet, ata, tarih düşmanlığı, İslam ve Müslüman düşmanlığı alabildiğine yapılmış. 1931 yılında Osmanlı arşivinden 50 ton evrak- değerli belge, 1,5 milyon belge, okkası 3 kuruştan Bulgaristan’a satıldı! Milletin bağı, ilgisi, bilgisi geçmişinden koparılıp, sapıklara bağlandı. Sapıklıklarla; sapık, sapkın, batıl, küfür, katil yetiştirme devam etmektedir! Allah cc. Hidayet, akıl, fikir nasip eder inşallah.

Millet düşman görülerek, ordu ile halk 1923- 1938 yılları arasında birbiri ile savaştırılarak; 1,2 milyon insan katledildi, zayi oldu! Bu kahpe hainlerin oyunlarına gelmemeli. Uyanık olmalı. Millet, ümmet arasında hiçbir ayrılığa gitmemeli. Fitneye, bozgunculuğa, tefrikaya- ayrılığa fırsat vermemeli.

m.kasap@karamursel.tv

YAZIYI PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!

YAZARIN SON 5 YAZISI
12Haz
20Ağs

İSLÂM VE MÜSLÜMANLIK NİMETTİR

13Ağs
02Ağs

AKLINI YANLIŞ KULLANANLAR!

23Tem