Etiketler

Çalıyakayım derken ormanı yaktı!

Karamürsel’de, tarlasındaki çalıları tutuşturan kişi, buradan sıçrayan alevlerin ormanlık alana zarar verdiği iddiasıyla gözaltına alındı.

Karamürsel'de "KAR" etkisini göstermeye başladı

Karamürsel'de dün yağmaya başlayan kar yağışı nedeni ile bir çok mahallede buzlanma meydana geldi. Akşam saatlerinde evlerine gitmek için yola çıkan vatandaşlar

HAYDE KARAMÜRSEL TREKKİNG VE DOĞA SEVENLER PAZAR GÜNÜ BULUŞUYOR

HAYDE KARAMÜRSEL TREKKİNG VE DOĞA SEVENLER PAZAR GÜNÜ BULUŞUYOR Karamürsel'de uluslararası standartlardaki doğa yürüyüş parkurlarının tanıtımı amacıyla Karamürsel Kamu Kurumlarını Kalkındırma Derneği, İlçe Spor Müdürlüğü ve Kapam işbirliğiyle doğa yürüyüşü gerçekleştiriyor. 15 km lik eşsiz manzaraya sahip parkur,Tahtalı Mahallesinden başlayıp Senaiye mahallesinde en geç 11:00 gibi son bulacaktır. Yürüyüş sonunda bizleri eşsiz bir köy kahvaltısı bekliyor olacak. Ulaşım ve kahvaltı dahil 10 TL ücreti olan yürüyüş için arabalar 22 Kasım Pazar sabah saat 07:00 da Karamürsel Hükümet Konağı önünden kalkacaktır. Katılmak isteyenlerin gün içerisinde 0544 902 29 09 numaralı telefona isimlerini yazdırması gerekiyor. KATILIMCILARIN UYMASI GEREKEN KURALLAR ? - Ekip rehber ve artçıların talimatlarına uymak zorundadır. - Ekip aynı anda yürümeye başlar ve mola verir. Herkes ekibin temposuna uymak zorundadır. - Sırt çantası,içerisinde pet şişe su ve yedek eşya bulundurmanız yararınıza olacaktır. Tüm doğa ve sporseverleri bekliyoruz..

Karamürsel Kaymakamı Narinoğlu Karamürseli karış karış geziyor

Ahmet NARİNOĞLU, ilçe jandarma komutanı ve kamu kurum ve kuruluşları amirleri ile birlikte mahalle ziyaretlerine başladı . Ahmet NARİNOĞLU, 5442 Sayılı İl İdaresi Yasasının 36. maddesi ve 4541 sayılı Şehir ve Kasabalarda Muhtar ve İhtiyar Heyetleri Teşkiline İlişkin Kanun'un 18.maddesi hükümlerince İlçemizi tanımak ve bölgemizin kalkınması için yapılacak yatırımları tespit etmek, halkın dilek ve ihtiyaçlarını yerinde görmek, mahalle muhtar ve ihtiyar heyetlerinin vazifelerini ifada herhangi bir eksik uygulama olup olmadığını gözden geçirmek amacıyla Mahalle ve Muhtarlıklarımıza yönelik inceleme gezilerine İlçemizdeki tüm kamu kurum amirlerinin katıldığı kalabalık bir heyetle birlikte başlamıştır. Gezi kapsamında Akpınar, Senaiye, Suludere ve Safiye Muhtarlıkları ziyaret edilerek, bölge ihtiyaçları ile ilgili muhtarlıklardan bilgiler alınmış ve, halkının dilek ve ihtiyaçları dinlenmiştir

Karamürselli Muhtarlar Saraydan Döndü

Karamürsel’in Akçat Mahalle Muhtarı Bilal Akgün, İhsaniye Mahalle Muhtarı Enver Güzel, Senaiye (Başkiraz) Muhtarı Eyüp İlhan ve İnebeyli Muhtarı Hasan Akgün, Erdoğan’a Karamürsel’in samanlı zeytini, zeytin yağı ve Karamürsel Sepeti hediye edeceklerini dile getirdi. Karamürselli muhtarlar, erken saatlerde Ankara’ya giderek, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın davetine katıldı. Karamürsel’e dönen muhtarlar hediyelerini taktim ettiklerini ve güzel vakit geçirdiklerini söylediler.

KARAMÜRSELDE KARLA MÜCADELE TAM GAZ

KARAMÜRSELDE KARLA MÜCADELE TAM GAZ KARAMÜRSEL’in yüksek kesimlerinde dünden bu yana devam eden yoğun kar yağışı yüksek kesimlerdeki 8 mahallenin yolunun kapanmasına neden oldu. Belediye ekipleri karla kaplı yolları açmak için çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Karamürsel ilçe merkezinde de etkili olmayan kar, yüksek kesimlerde 15 santimetreyi buldu. Osmaniye,Akpınar,Safiye,Suludere,Senaiye,Kadriye,Tahtalı,Fulacık Mahalleri’nin yolları kar nedeniyle kapandı. Belediye ekiplerinin kapan köy yollarındaki kar küreme çalışmaları halen hummalı bir şekilde sürüyor.Bu mahallerdeki taşımalı eğitim yapılan okullara bugün tatili verildi .