Karamürsel’i haraca bağlamışlar!


Hafta sonu ne kadar yasaklar olsa bile, bu yasakları fırsata döndürmekte elimizde.

Hazır havanında güzelliği ile şöyle kapıyı, camı açıp pırıl, pırıl güneşin ve ilçemize özgü mis gibi havanın evime girmesini sağladıktan sonra, çocuklarla kahvaltı, arkasından evdeki ağaçlara ve çiçeklere bakım yapıp şöyle terasta birazda güneşlendik.

Daha sonra en küçük oğlumun okumayı daha çabuk sökmesi için ağabeylerinin ona “KOCAMAN” yazılı hikâye kitaplarından yaptıkları okuma ve heceleme çabalarını izlerken; aslında bu zorlu ve sıkıntılı süreçlerde ailemizle dolu, dolu vakit geçirmenin ne kadar büyük bir zenginlik olduğunu bir kere daha anlamak gerçekten muhteşem bir duygu.

 

GELELİM İLÇE GÜNDEMİNE!

Öncelikle başta sağlık personeli olmak üzere ilçemizde canla başla görev yapan zabıta, emniyet ve jandarma ekipleri birçok ilçeye oranla inanılmaz bir çaba sarf ederek büyük fedakârlıklar yapmaları ilçede büyük takdir ve minnet ile karşılanıyor.

Bu sıralar bu konuyu gündeme getirmem çokça söylendiği için sizlerle paylaşmadan ve sizlerin adına teşekkür etmeden geçmeyeyim istedim.

 

 

İlçede bir furya türedi.

Sonradan görme furyası.

İnsanların duygularını sömürme furyası.

Reklam kokan hareketler furyası!

 

Aldıkları iğneyi bile insanların gözüne sokmak için aman ben demeyeyim de siz deyin, aman ben yazmayayım da siz alın şu parayı bangır, bangır ismimi sürekli gündemde tutun diye uğraşan bir gurup türedi!

 

Tabi amaç insanların yaralarını kapatmak olmayıp verdikleri üç kuruş yardım ve karşılığında reklam ile kendilerinin ismine, resmine sürekli dikkat çektirme çabası olan kişilere buradan sesleniyorum!

 

Siz hani bir şeyler yaptığınızı düşünüyorsunuz ya!

Bu ilçenin ne hanımefendileri, ne bey efendileri var. Öyle güzel insanlar ki, öyle çok aileye dokunuyor ve öyle büyük paralar harcıyorlar ki!

Fakat sizlerin tam tersi aman Ercan Bey lütfen sakın kimsenin haberi olmasın, sakın ismimiz yardımlar ile anılmasın diye çaba gösteriyorlar.

Bu nedenle bu memleketin insanları onlara göstermelik değil, gerçekten saygı ve sevgi duyuyor.

Bunu belirtmezsem üstümde büyük vebal hissedecektim.

Buradan bütün isimsiz kahramanları saygı ve sevgi ile selamlıyor ve ilçe halkı adına çok çok teşekkür ediyorum.

 

DERNEKLERİDE UNUTMAYALIM

 

İlçemizde faaliyet gösteren ve özellikle hanım efendilerin başkanlıklarını yaptığı birçok dernek ilçede kapı, kapı geziyor, kimse aç yatmasın ya da dili olmayan canlılar sokakta mağdur kalmasın diye gece gündüz demeden büyük çabalar gösteriyor ve hiç birini de reklam yapmadan isimlerini geçirmeden sadece derneklerinin yaptıklarını paylaşarak canla başla hizmet ediyorlar.

Onlara da kocaman alkışlar.  

 

GELELİM İLÇEDE HALKI SÖMÜREN KAN EMİCİLERE

 

Karamürsel’in nüfusu ne kadar 60 bini geçmiş olsa da, bu ilçede kimin kimlere zulüm ettiği çok çabuk duyulur. Öyle mafya matikleri, müptezelleri, bitirimleri besleyip, yanında işçi olarak gösterip milletin üzerine salmakla sadece sizler gibi korkak ya da gerçekten garip insanları korkutursunuz.

 

Çünkü delikanlı adamın gözü korkmaz, en fazla morarır.

İlçede bir ekip kenarda köşede kalmış küçük arsaları, sorunlu dükkânları, kentsel dönüşümleri, kimsesi olmayan kişilerin arsalarını, evlerini alıyorlar diyeceğim ama çok hafif kalır.

Bildiğiniz çöküyorlar.

Şimdi diyeceksiniz ki, bu insanlar emniyetten, jandarmadan, savcıdan, hâkimden, belediye başkanından, banka müdüründen gibi, gibi korkmaz mı?

Çekinmez mi?

Acaba başımıza bir iş gelir mi diye düşünmez mi, dediğinizi duyar gibiyim.

Şimdi öncelikle başına böyle işler gelmiş kişiler bu konuyu mutlaka “CİMER” T.C. Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi  www.cimer.gov.tr  adresine bildirsin.

Öyle dernek yöneticisi, belediye meclis üyesi, kurum yöneticisi, başkan yardımcısı, esnaf, iş insanı olmakla, kendine göre parası makamı olduğunu zannetmekle olmuyor bu işler.

Sözde senet ile ipotek karşılığı verdikleri üç kuruş paraya korkunç faizler koyan bunun adına iş görmek diyen tefecileri tabiki unutmamak gerekir. 

Burası muz cumhuriyeti değil!

 

Ben bana veya gazeteye gelen kişilerden ellerinde belgeleri olanları ve yaşadıklarının arkasında dura bilecek kişilerin her zaman yanında oldum yine olmaya devam edeceğim.

 

Önümüzdeki günlerde gerçekliğine inandığım bütün mağdurların sesi olmaya her zaman ki gibi devam edeceğim.

Millet canı ile aç karnı ile ailesinin geçimini sağlamak ile uğraşırken sizlerin bu fırsatçılığını herkes bilsin ki, göstermelik o çok düzgün maskelerinizin altında nasıl bir yaratık olduğunuz ortaya herkes tarafından bilinsin.

 

 

 

 

 

 

 

 

e.buber@karamursel.tv

YAZIYI PAYLAŞ!

Yazıyı Yorumla

Yorumlar / 2

  • Aydın | 21 Aralık 2020 00:15

    Yaa arkadaş butür işler belediyeden başka nerede daha önceden bilinebilir. Tabiiki bld başkanı ve avanesine bakacaksınız. Altından onlar çıkmazsa bende birşey bilmiyorum. Derhal savcılığa da suç duyurusunda bulunulması.

  • Saffet | 06 Aralık 2020 19:15

    KÖŞENİZİ VE YAZILARINIZI TAKİP EDİYORUM VE SİZİ TAKDİR EDİYORUM. BENDE KARAMÜRSEL DE 11 YIL ESNAFLIK YAPTIM BU KAYMAKAMIN KENDİNİ CAMDAN ATTIĞI BERBER MEHMET. İN OLAYLARI MERKEZDE OLDUĞUM İÇİN OLAN BİTENDEN HABERİM VARDI FAİZLE PARA VERENLER LÜXS ARAÇLAR ÇARŞIDA ÇOĞALMAYA BAŞLAMIŞTI MEĞERSEM İYİ PARA ALANLAR VARMIŞ TABİKİ SAADET ZİNCİRİ KOPUNCA PATLADI HATTA KARAMÜRSEL. E TV EKİPLERİ GELDİ ŞİMDİDE FARKI YOK UYUŞTURUCU, ÇALIŞMAYAN BİR TOPLUM KARAMÜRSEL DE HİÇ BİR ZAMAN İYİ BİR HABER VERİLMEMİŞ YİNE BURADA İKAMET EDİYORUZ AMA ESNAFLIĞIMIZI YALOVA DA YAPIYORUZ BİZİ YALOVA YA GİTMEYE ZORLAYAN SİYASİ İKTİDARA TEŞEKKÜR EDERİZ KARAMÜRSEL ESNAFINA DA ÇITAYI ZORLAMAMALARINI TAVSİYE EDİYORUM

YAZARIN SON 5 YAZISI
07Mar
12Şub
07Şub
24Oca
03Oca

PİS FAKİR ZİHNİYETLİLER!