RECEP TAYYİP ERDOĞAN ÖNCE KARAMÜRSEL’DEDİ - Ercan Buber

RECEP TAYYİP ERDOĞAN ÖNCE KARAMÜRSEL’DEDİ


Yahu ne ilçeymişiz be kardeşim;

Tamam, Türkiye’de ünlülere en çok söven, sayan başkana sahibiz!

Hatta Dünya üzerinde “DALGIÇ KURTARAN” bir başkana da sahibiz!

Recep Tayyip Erdoğan ülkede ilk olarak Karamürsel Belediye Başkanı belli olsun diye bir talimatı ne yeni seçilen Kocaeli büyük şehir belediye başkanına, nede Kocaeli AK Parti il başkanına vermemiş!

Tamam, birisi türlü, türlü şeytanlıklar ile binlerce kişinin oyunu almış muhtarların ismini kullanarak yine bir ilke imza atmaya çalıştı ama elinde patladı!

Mevcut belediye başkanı ilk olarak ilçede bütün muhtarlar beni destekliyor 1 kişi hariç bütün muhtarlar bana destek verdi diye bütün davetlerde reklam yaparken, muhtarlar hoooooop hayırdır ne oluyor dedi!

Sonra vatandaş bunun düzmece olduğunu, sadece seçimlerin yaklaştığı bu günlerde kamuoyu oluşturmak için yapılan ayak oyunları olduğunu yine bizler sayesinde öğrendi. İlçenin en büyük iki mahallesi olan ve ilçenin çok büyük bir bölümünün seçmenine sahip olan iki muhtar çıkıp aslanlar gibi biz bize verilen her oyun vebalini taşıyoruz! Bizlere güvenen vatandaşlara böyle bir haksızlık ve hadsizlik yapamayız dedi ve basın açıklaması yaptı.

Daha sonrasında birçok muhtarda aynı fikirde olduğunu beyan etti!

Bu ayak oyunu tutmayınca bu seferde başka bir ayak oyunu ile sahnelere çıktı yine başkan!

Ben kesin adayım, kimse merak etmesin, onunla konuştum, bu bakan bana sen kesin başkansın dedi diyerek yeni ayak oyunları başladı!

Oda ellerinde patladı!

Şimdi belediyeden maaşa bağladıkları şarlatanlar kelime oyunu ile haberin altına ilçe başkanını da ekleyerek ortalıkta yeni ayak oyunları yapmak için çaba gösteriyorlar. Hoş zaten belli bir zümrenin ayakçıları olduğu tescilli olan maaşlı askerlerin (belediyeden faturalı maaşlı) üzerlerine konuşup pirim yaptırmaya bile gerek yok!

Bundan sonrası AK Partiye gönül vermişler için.

Sevgili Ak Partiye gönül vermiş ablalarım, ağabeylerim, kardeşlerim, bacılarım. Bu ilçede AK Parti adam gibi üç aday adayı çıkmış er meydanına ve canla başla bu ilçe daha güzel yerlere gelsin diye çaba gösteriyorlar.

Tabii ki mevcut başkanı sevebilir, saygı duyabilir, hatta tekrar ölene kadar başkan olmasını isteye bilirsiniz. Bu en doğan hakkınız. Fakat bu partiye gönül vermiş, çok fazla zaman ayırarak ilçede AK Parti ve projelerini tanıtarak kapı, kapı gezen AK Parti belediye başkanı adaylarının enerjisini günlerdir böyle ayak oyunları ile etkileyerek sadece tek bir amaca hizmet etmiş olursunuz. Elbette Aralık 15’te ilçemizin belediye başkan adayı seçilerek ilan edilecek. Fakat şarlatanların, koltuk sevdalılarının ayak oyunlarına alet olmayın.

Onların çıkarları sadece kendileri için!

Zaten böyle olmasa idi aylardır ilçeye hizmet etmek için uğraşacakları yerde ayak oyunları ile gündemde kalmaya çaba göstermezlerdi.

Eğer söylemleri gibi yerlerinin garanti olduklarından emin olsalardı hiç kimsenin sesi çıkmazdı. Bakın Kocaeli Büyük Şehir Belediye Başkanı içinde birçok kişi ben kesin adayım diyordu.

Fakat ne oldu?

Kimsenin aklına gelmeyen kişi aday gösterildi.

Aynı şey Karamürsel içinde olacak ve Ak Parti dava bilincine sözde değil, gerçekten sahip olan bir belediye başkanını aday gösterecek.

Kimse boşuna bir yerlerini yırtmasın yani.

Zaten giderayak son, son bu iş için yırtınanlar var.

Bari AK Partililer bu ayak oyunlarına alet olup dava için kapı, kapı gezen AK Parti belediye başkan aday, adaylarının enerjisini almasın. Sonra çok ama çok üzülürsünüz yeni adaya bilmeyerek verdiğiniz zarardan ötürü…

e.buber@karamursel.tv

YAZIYI PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!

YAZARIN SON 5 YAZISI
30Eyl

Bu ilçenin kaymakamı yok mu?

07Mar
12Şub
07Şub
24Oca