Yıldırım'a Mektup 2 - Ercan Buber

Yıldırım'a Mektup 2


Karamürsel’de her siyasi görüşe her zaman saygı ve sevgi duydum. İğrenç kişiliksizleri yüzünden, iğrendiğim idarecilere bile saygı duydum. Onu o koltuğa layık gören kişileri düşündüm ve onlara olan saygımdan ötürü her zaman eşit davrandım. Hala daha davranıyorum! Bu ilçede Ak Parti’den, Mhp’ye, Saadet Partisinden, Cumhuriyet Halk Partisine kadar hepsinin başta gençlik kolları ve kadın kolları olmak üzere her birine eşit ve adaletli davrandım.

Bazı edepsiz siyasetçi liderlerin diktatörlüklerini görmezden gelip, dinimizin emirlerini sözde değil, özünde yaşayan her siyasi yönetici ve partili ile her daim görüştüm ve onlara ulaşıla bilir oldum.

Karşılığında bu ilçenin ve bölgenin en çok okunan ve takip edilen yerel ve ulusal basın yayın kuruluşu oldum.

Geçtiğimiz aylarda Ak Parti’den değer verdiğim bir kişinin mektubunu yayımladım. Tekrar ricası üzerine bu mektubun 2.sini yayınlıyorum. Bunun bir tek nedeni var ki, bu bulunduğum makam mazlumun sesi olmak için bulunduğum bir makam.

Yalaka olan, her koşula bukalemun gibi uyum sağlayan kişilerin yanı sıra, delikanlı olduğu için, doğruları söylediği için ötekileştirilenlerinde söz sahibi olduğu düşünceleri ile bu yazıyı yayımlıyorum.

Yeter artık!    

Buradan bir çağrı yapmıştım. Bir daha aday olma biz seni insan sevgin olmadığı için, herkese yukardan baktığın için istemediğimizi yazmıştım.

            Ama sen buna rağmen inatla ben kimseyi dinlemem herkes bana oy verecek mecbur diyerek yeniden aday oldun. Bunu bizim paramızı harcayarak yaptın. Kendi cebinden bir kuruş harcamadan hak yiyerek yaptın, şaşanın devamı içinde yapmaya devam ediyorsun. Seçime kadar bunu yüzüne gülümseme sesinde nazik konuşmayı güzel oturtarak yapıyorsun. Sonra 4 yıl o güzel ve özel arkadaşlarınla küçücük dünyada gelsin kuzu çevirmeler gitsin viskiler diyerek devam edeceksin. Artık halk olarak biz senin bu halini ezberledik, biliyoruz. 

            İstediğin kadar güçlüyüm muhabbeti yap. İstediğin kadar yüzüne takındığın gülümseme ile zoraki dişleri göstererek çektirdiğin boy boy resimleri sosyal medyada yayınlattır. Zor dayandığının farkındayız itire itire götürmeye çalıştığının farkındayız. 

Zoraki gülümsemenin, sabırla oynamaya çalıştığın tiyatro oyunun bir an önce bitse diye içinden geçirdiğinin farkındayız. Bunlara kanmıyoruz artık. Biz izliyor, hem acı acı gülüyor hem de daha fazla kızıyoruz. Bu sefer evet bu sefer kararlıyız.

İstediğin kadar bizim liderimiz dediğimiz parti ağabeylerimizi toplayarak fotoğraf çektir yemiyoruz artık. Biliyoruz onların o karede zorla durduklarını. Senin yüzüne takındığın gülümsemenin ne kadar sahte onların yüzündeki zorlama ile durmanın sıkıntısını fotoğraflardan görüyoruz. Sen onları yayınlattıkça biz daha çok farkına varıyoruz. Halkı aptal kendini ve çevrende dolaşan nemacılarının akıllı olduğunu sanma.

Eğer sen halk adamı olsaydın ilk günden yanında olanlar bugünde yanında olurdu. Neredeler hani neredeler. Neden bize bizim partimize geldin? Halkı bu kadar saf sanma oyumuz bu sefer kıymetli sana vermeyeceğiz.

Dün aldığımız kararı bugün sen kısa süre bize gülüyorsun diye değiştirmeyeceğiz.

Seçim biter ertesi gün birkaç kişiyi işten atar yine eski İsmail devam eder. Birkaç senin yerine iş yapanda millet ile dalga geçmeye devam eder. Geç artık bunları geç.

Biz artık samimiyet istiyoruz. Biz artık bizi anlayan istiyoruz. Biz artık aramızda rahatlıkla gezecek insan istiyoruz. Senin kendi rahmetli babanın dükkânında bile duramadığını gayet iyi biliyoruz.

Adın açıklanana kadar ne kadar 3.5 attığını bilmediğimizi mi sanıyorsun. Ve Ertesi gün yaptığınız kutlama yemeğinde kimler vardı bilmiyormuyuz. 

Bugüne kadar randevu vermediğin insanların evine gidip toplantılar yapıyorsun. Oradakiler zoraki oradalar hatır gönül ile oradalar. Orada yaptığın konuşmalar insanları artık etkilemiyor. Yanındakinin yırtınması bizleri etkilemiyor.

Her zamanki gibi her dedikleri olan zerzevat yanında duruyor. Gerçek halk yok. Reisimizin kandırılarak seni açıklamasından sonra parti binasına geliş şovunda kim vardı hiç kimse. Hiç birimiz yoktuk. Sadece senden nemalananlar vardı. Milleti kandırmaya çalışma.

Biz yine reisimizin yanındayız. Biz yine genel seçimde partimize oy vereceğiz.

Ama bu yerel seçim bizi temsil edecek, halkını seven bizi biz olarak kabul eden başkanımızı seçeceğimiz seçim.

Hatırla! iki dönemi başka partiden bir dönemi bizden olmak üzere 2003 den 2018’e toplam üç ( 3 ) dönem 15 koca yıl belediye başkanı seçildin. Yeter artık yeni yüz istiyoruz, değişim istiyoruz, bize her zaman gülümseyen başkan istiyoruz.

Tanıdığımız, bizi anlayan insan bizim başkanımız olsun istiyoruz.

Nereden olduğuna bakmadan yeni insan istiyoruz sende başka partide idin ve sana bu halk oy verdi. Artık seninle yol yeter, zaten gitmiyor. Ne verdin bugüne kadar hep büyükşehir yaptı.

Yok, mu senden başkası sen vazgeçilmeyecek birisimisin?

Mükemmel biri idin de 15 senede halk olarak biz mi göremedik?

Halk olarak artık ben diyen değil biz diyen başkan istiyoruz.

e.buber@karamursel.tv

YAZIYI PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!

YAZARIN SON 5 YAZISI
07Mar
12Şub
07Şub
24Oca
03Oca

PİS FAKİR ZİHNİYETLİLER!