Enerji Haberleri

Enerji Haberleri

Sosyal medya Karamürsel'de dönen avanta iddiaları ile çalkalandı

Ülke gündemine sosyal medya üzerindeki yorumlarla bomba gibi düşen "KARAMÜRSEL" avanta iddiaları sonrası Cumhuriyet Halk Partisi Millet Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan'da Kocaeli’nin Karamürsel ilçesindeki Senaiye Köyü’nde mahkeme tarafından durdurulmasına rağmen çalışmaları süren Rüzgar Enerji Santrali (RES) ile ilgili TBMM Başkanlığı'na soru önergesi veren CHP Parti Meclisi Üyesi ve Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan, sürece ilişkin belgeleri basınla paylaştı. Sosyal medyadaki bir milyonluk avanta iddialarına değinmeyen CHP Parti Meclisi Üyesi ve Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan, sadece

Mahkeme, Karamürsel  RES Projesi’ni durdurdu!

Kocaeli 2. İcra İdare Mahkemesi, Karamürsel’de yapılması planlanan Rüzgar Enerji Santrali (RES) projesinin bilirkişi raporu sonucunda hukuka uygunsuz olduğunu belirterek yürütmesinin durdurulmasına karar verdi.

Karamürsel'de yapılması planlanan RES projesinin iyi yönleri anlatıldı!

Rüzgar Enerji Santralleri (RES) projesinin sadece iyi yanlarının anlatıldığı toplantıda RES Projesi’nin doğaya ve hayvanlara karşı verebileceği zararlardan hiç söz edilmediği dikkat çekti.

Karamürsel'de yapılması planlanan katliama birileri dur dedi

Gölcük Köyleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği  yapılması planlanan Rüzgar Enerji Santrali için "Çed gerekli değildir" kararı nedeniyle iptal davası açıyor.

Karamürsel için skandal karar!

Karamürsel Rüzgâr Enerji Santrali adlı santral için proje hazırlandı. Proje ile ilgili ise “ÇED gerekli değil” kararı verildi.

Kuvvetli lodosta Sedaş'tan kesintisiz mücadele!

Bölgemizi etkisi altına alan şiddetli lodos ile mücadele eden SEDAŞ ekipleri, fırtınanın şebekeye verdiği zararları ortadan kaldırmak ve her noktada enerjinin var olması için görev başında.

Kıbrıs Modern Sanat Müzesi'nde 3 farklı sergi

Sergilerin açılışında Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Ekonomi ve Enerji Bakanı Hasan Taçoy, Yakın Doğu Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Tamer Şanlıdağ, Kazakistanlı sanatçılar adına Aitkali Zhaisanbayev, Türk sanatçılar adına Düzce Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yıldız Doyran ve kişisel sergisi açılan Kazakistanlı sanatçı Zhenis Moldabekov birer konuşma yaptı. Toplamda 124 eserden oluşan 3 ayrı sergi, Bakan Hasan Taçoy tarafından açıldı.

Kocaeli geneli Geçici Barınma ve Toplanma Alanları

Yürürlükte olan TAMP-Kocaeli Afet Müdahale Planının uygulanır kılınmasına yönelik başlatılan çalışmalar kapsamında, haberleşme, enerji, altyapı, içmesuyu, seyyar wc/kanalizasyon vb.

DOĞALGAZ'A BÜYÜK ZAM

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumunca (EPDK) doğal gaz fiyatlarına yüzde 14,90 zam yapıldığı bildirildi.

Bir elektrik faturasını bedavaya getirin

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu’nun aldığı son karar ile faturası 67 lira ve üzeri olanlar serbest tüketici sınıfına girmiş oldu. Yeni düzenleme ile elektriğinizi istediğiz tedarikçi şirketten pazarlık yaparak alabileceksiniz.

Karamürsel RES’te yer değişikliği

Enerji Günlüğü - Ruzen Elektrik, Kocaeli’nin Karamürsel ilçesinde kuracağı Karamürsel RES üretim tesisi sahasını değiştirecek.

Ünlü iş adamı Ali Raif Dinçkök hayatını kaybetti!

İş dünyasının tanınmış ismi Akkök Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ali Raif Dinçkök hayatını kaybetti. Dinçkök, temelleri 1952 yılında atılan, kimya, enerji sektörlerinde faaliyet gösteren

Milyonları ilgilendiren karar! Elektrikte yeni dönem başlıyor !

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu'nca (EPDK), elektrikte son kaynak tedarik tarifesi limiti, 2019 için mesken tüketicileri hariç diğer tüketici grupları için yıllık 10 milyon kilovat saat olarak belirlendi.

Karneyi götür, sinema biletini kap!

Sepaş Enerji, Kocaeli’deki çocukların karne heyecanını ücretsiz sinema etkinliğiyle kutluyor. Karnelerini alarak yaz tatiline çıkmaya hazırlanan Kocaeli

Karamürsel Amiral ilköğretim okulundan muhteşem etkinlik

Karamürsel Amiral ilköğretim Okulu tarafından düzenlenen Enerji Haftası konulu program, Karamürsel'de kutlandı.

Çok önemli ev sahipleri dikkat! EKB için 2 Mayıs son gün!

Kamuoyundaki yaygın kanaatin aksine, Enerji Kimlik Belgesi için yalıtım ya da mantolama zorunluluğu bulunmuyor. Uygulama, yapıların enerji verimlilik seviyesini ortaya koyacak.

World oil'e epdk'dan baskın

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) başta olmak üzere, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Karamürsel’de faaliyet gösteren petrol ürünleri

FETÖ'nün Tehditleri Akıllara Burayı Getirdi

Metzamor Nükleer Enerji Santrali'nin patlaması durumunda Türkiye'nin ne boyutta etkileneceğinin araştırıldığı rapor ortaya çıktı. FETÖ'nün tehditleri, bu güvensiz santrali akıllara getirdi.

SEPAŞ Enerji Kullanıcıları Uyardı

Sepaş Enerji, Türkiye’de elektrik tüketimi aylık 125 TL’yi geçen tüm kullanıcıların elektrik tedarikçilerini seçme imkanı olduğunu hatırlattı.

Bakan Müjdeyi verdi, İndirim geliyor

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, kış mevsimine girilmeden doğalgaz fiyatlarında ciddi bir indirime gidileceğini söyledi.

Enerji Tasarrufu İçin Hesaplı Isınma Yöntemleri

Kışın evinizde uygulayabileceğiniz basit ama hesaplı yöntemler ısıyı daha fazla muhafaza ederek tasarruf etmenizi sağlayacak.

CHP kadın kolları başkanından basın açıklaması

Bugün 25 Kasım. Bugün, Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele ve Dayanışma Günü. Dünyanın her yerinde kadınlar aynı haklar için aynı mücadeleyi veriyorlar. 21 yüzyıl kadın enerjisinin yükseleceği bir yüzyıl olacak. Böyle bir dönemde Türkiye’de kadın olmak zorlaşıyor. Kadına yönelik ideolojik bir saldırı var. Kadınlar her gün öldürülüyor,şiddetin her türlüsüne maruz kalıyor, candan can kopuyor. 2010-2015 yılları arasında Türkiye’de 1134 kadın öldürüldü, Sadece 2015’in ilk 10 ayında 236 kadın öldürüldü, Dünya Sağlık Örgütü’nün küresel şiddet raporuna göre Türkiye, kadın cinayetlerinde Avrupa bölgesi ülkeleri (41 ülke) arasında 13.sırada.. Kadınların en temel insan hakkı olan yaşam hakkı ellerinden alınırken “fıtrat” veya "abartı" denilen kadın cinayetleri, tahrik, iyi hal, pişmanlık,vb. ceza indirimleriyle neredeyse ödüllendirme noktasına gelmiş durumda.

KARAMÜRSEL AK PARTİ SEÇİM SONUÇLARINI KUTLAMAYA FATİHAYLA BAŞLADI

1 Kasım seçimlerinde büyük bir zaferle ayrılan Ak Parti seçim sonrası Karamürsel İlçe binasında bir araya gelerek toplandılar. İlçe merkez binasına ilk olarak Karamürsel Belediye Başkanı büyük tezahüratlarla katılarak bütün partililere teşekkürlerini sundu. RECEP DEMİREL ZAFER HEPİMİZİN DEDİ Karamürsel Ak Parti ilçe başkanı ilçe binasında toplanan partililere başta kadın kollarımız ve ak partiye gönül vermiş kadın destekçimizdir. Bu mücadelede biran olsun enerjisini kaybetmeyen gece gündüz demeden çalışan ve hiç usanmayan gençlik kolları başkanı Adem Güneş ve ekibine bize gönül vermiş bütün parti mensuplarımıza sonsuz teşekkür ediyorum dedi. RECEP DEMİREL EMANET OY İSTEDİM Seçimlerden önce her gittiğim yerde gerek MHP'li gerek SP'li kardeşlerimizden oy istedim.Ülkemizin geleceği ve istikrarı için Ak Partinin tek başına yine iktidar olması ve bu sıkıntılı dönemlerden kurtulmamız için onlardan emanet oy istedim biliyorum ki sizlerde istediniz. Sonunda bu isteklerimiz yerini buldu ve bu mücadeleyi kazandık fakat bu zaferde sadece partili kardeşlerimizin değil bir çok farklı görüşün katkısı olduğu için sizlerden ricam taşkınlık olmadan insanları rencide etmeden kutlamanız. BEN SİZDEN ÇOK BAĞIRMAK İSTİYORUM Parti binasında bulunan gençlerin başkanım kutlama yapmak istiyoruz ısrarlarına dayanamayan Demirel inanın ben hepinizden çok bağırmak istiyorum dedi.Bu zaferin ardından bir fatiha okuyalım diyen Demirel fatihanın ardından en azından hep birlikte merkeze kadar yürüyelim ısrarlarının üzerine ilçe merkez binasından ilhan çınar alanına kadar yürüyen partililer burada seçimin sonuçlarını kutladılar.

Sandık için yaz saati süresi uzatılıyor

Enerji Bakanlığı, 1 Kasım seçimlerinin gün ışığında ve güvenlik içinde geçebilmesi için 24 Ekim gecesi sona erecek “yaz saati” uygulamasını uzatacak.

Doğalgazda Büyük İndirim

Rusya doğalgazda yüzde 10'un üstünde indirim yapacağını açıkladı. Enerji Bakanı Taner Yıldız ise elektrik ve doğalgazda temmuz ayı fiyatlarının geçerli olacağını söyledi. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, hem elektrik hem de doğalgazda temmuz ayı fiyatlarının ağustos ayında da geçerli olacağını söyledi

Benzin ve motorin fiyatlarında artış

Türkiye’de benzin ve motorinin litre fiyatlarında artış yaşandı. Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK), Mayıs 2015 Petrol ve LPG Piyasası Fiyatlandırma Raporu’nu açıkladı. Buna göre, 95 oktan kurşunsuzbenzinin litresi nisanda ortalama 4,52 liradan satılırken, geçen ay bu rakam 20 kuruş artarak 4,72 liraya yükseldi.

Karamürsel Saadet Parti kadınları arı gibi çalışıyor

Karamürsel Saadet Parti kadınları arı gibi çalışıyor Karamürsel Saadet Parti kadınları gece gündüz durmaksızın arı gibi çalışıyor. Karamürsel Saadet Partisi Kadın Kolları Başkanı Şafak Yamak önderliğinde yönetim kurulu üyeleri ve kadınlarıyla durmaksızın çalışıyor. Seçimlere çok kısa bir süre kaldığı şu günlerde Karamürsel Saadet Partili kadınlar Karamürsel’in her sokak ve mahallerindeki evlerin kapılarını tek, tek çalarak ellerindeki broşürleri dağıtarak, sorunlarını dinleyip çözüm önerilerini anlatarak, Saadet Partisi; şehirde, köyde biriken enerjinin, canlılığın, hayat arzusunun ve yaşama sevincinin temsilcisidir. Saadet Partisi, milletin aklı, özlemi, konuşan dili ve yükselen sesidir. Biz Saadet Partisiyiz ve Türkiye’nin Teminatıyız. 7 Haziran’da yapılacak seçim için Saadet Partisine oy istiyoruz diyorlar.

Soma Maden Faciasının 1.Yıldönümü

13 Mayıs 2014’te Manisa’nın Soma ilçesindeki kömür madeninde çıkan yangın nedeniyle 301 madencinin ölümüyle sonuçlan maden faciası hepimizi yasa boğmuştu. Bu facia, Türkiye tarihinde en çok can kaybına neden olan kaza olarak kayıtlara geçti. Soma Holding şirketlerinden Soma Kömür İşletmeleri A.Ş. tarafından işletilen maden ocağında, patlamaya elektrikli ekipmanların sebep olduğundan şüphelenildi. Yangın vardiya değişimi sırasında meydana geldi ve 787 işçi patlama sırasında yer altında kaldı. Enerji bakanı Taner Yıldız 17 Mayıs 2014’te yaptığı açıklamada, maden faciasında 301 işçinin hayatını kaybettiğini ve içeride kimsenin kalmadığını kamuoyuna duyurdu. Soma faciasının 1. yıldönümünde maden şehitlerimizi rahmetle anıyoruz.

DÜNYADA İLK Tarlalar güneşle sulanacak

Bakanlığa bağlı Tarımsal Araştırmalar ve Politikalar Genel Müdürlüğü, Şanlıurfa GAP Tarımsal Araştırma Enstitüsü (GAPTAEM) tarafından yürütülen TÜBİTAK-1001 110O541 nolu projesi kapsamında üretilen Mobil Güneş Pili Sulama Makinesi, mobil kullanım ve güneşe göre hidrolik hareket ve panel temizleme üniteleri açısından dünyada bir ilk olma özelliği taşıyor.