FEYZİ UTAŞ MI? HASAN FİTOZ MU?


Uzun bir zaman önce Tahir Büyükakın’ın Kocaeli Büyükşehir belediye başkanı olarak gösterileceğini sizlerle paylaşmıştım ve Karamürsel için ise Feyzi Utaş’ın ismini paylaşmıştım. Fakat dün söylemlerine çok değer verdiğim bir dostum, Karamürsel için ismin değiştiğini ve Hasan Fitoz’un aday olması üzerinde durulduğunu dile getirdi.

Kendisi bana ne kadar kesin Hasan Fitoz olacak dese de, siyasette son 24 saat her şeyin değişeceğini göz önünde bulunduruyor ve yinede kesin aday olacak diyemiyorum. Fakat ayın 15’ine kadar Ak Parti ilçe belediye başkanlarının açıklanacağı ve bu kaos ortamının ortadan kalkacağını düşünüyorum.
Fakat ben Hasan Fitoz’un ismini duyunca gerçekten çok şaşırdım. Feyzi Utaş’ın kesin olarak gösterileceğini tahmin ederken birden bire Hasan Fitoz olacak denilmesi gerçekten beni çok şaşırttı.

Tabi mevcut başkan için yürütülen kesin aday, mutlak aday, direk cumhurbaşkanına torpil yaptırıldı, Süleyman Soylu ile görüştü, 3 döneme Türkiye’de tek takılmayan aday, bütün sanat camiası onu istiyor, adam süper kahraman gibi sosyal medyada dolaşan paylaşımlar sonrası bakalım Hasan Fitoz ismi açıklanılınca nasıl çark edecekler hep birlikte göreceğiz.

Hasan Fitoz ismi karşılık bulur mu?

Aday gösterilirse Ak Parti içerisinde nasıl bir tepki olur. Hiçbir fikir yürütemiyorum. Fakat eğer Karamürsel’de Ak Parti’ye gönül vermiş eski kadroları geri toplaya bilir ve tekrar küllerinden doğarsa belki bir şeyler olabilir ama gerçekten işi çok zor.

YOK, EDİLMİŞ BİR TEŞKİLAT VAR!

Karamürsel’de büyük çaba gösterilerek yok edilmiş bir Ak Parti teşkilatı var! Geçtiğimiz dönemde canla, başla çalışmış gençlik kolları ve kadın kollarını hiç gözlerinin yaşına bakmadan harcamış, kullanıp atmış kişiler buda yetmez gibi üstüne üslük aylarca sokak sokak gezen gençlere yaptıkları zulüm hala daha hafızalarda iken! Çok sayıda insanın kalbi kırılmışken, nasıl bu insanları bir araya toplanır bilmiyorum ama…

AHMET ÇALIK HERKESİ BİR ARAYA TOPLUYOR

Bu aralar Karamürsel’de siyasetin konuşulduğu her yerde Ahmet Çalık ismi var. Bugün seçim olsa ben kazanırım diyor.

Karamürsel’de resmi olarak ismi açıklanan tek siyasi parti adayı Ahmet Çalık aslına bakılırsa.

Yalnız işin ilginç yanı Ahmet Çalık herkesi çok şaşırtıyor. Bir kere ilçeye bakış açısı çok farklı. İlçede seçimleri partiler üzeri görüyor. Ben seçildiğimde bir görüşün, bir bakış açısının başkanı olmayacağım. Kapımda, gönlümde herkese açık olacak diyor. Yıllardır ilçede namusumuz ile şerefimiz ile alnımızın akı ile esnaflık yaptık. Allah (cc) izni ile siyaseti de aynı şekilde yapmak için elimden geleni yapacağım diyor.

Sokak, sokak, ev, ev geziyor ve nasıl yapıyor bilmiyorum ama herkesi gülümsetmeyi, mutlu etmeyi başarıyor. Öyle çok büyük perdeden vaatler dede bulunmuyor ama küçücük değişiklikler yaparak ilçede büyük değişimlere imza atılabileceğini öyle lisanımünasip bir dille anlatıyor ki, herkesi değişime gülümsete biliyor.

BU SEÇİM ÇOK RENKLİ OLACAK

Karamürsel’de adaylık için ismi geçen pırıl, pırıl adaylarımız var. Hepsi bir birinden değerli ve gerçekten ahlaklı insanlar. Bu seçim eğer ismi geçen kişiler ile siyasi yarışa girilir ise ilçede çok kaliteli bir seçim olacak gibi gözüküyor.

Tabi ortalığı karıştırmak için sürekli ortalığı karıştırma çabası ile köpeklik yapan bazı mahlûklar sahiplerinin iplerini saldığı kadar ortalığı karıştırmak için çaba göstermeye başlasalar da; Sahipleri ile birlikte kendileri de tarihin karanlık sularında yok olup gidecekler.

e.buber@karamursel.tv

YAZIYI PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!

YAZARIN SON 5 YAZISI
07Mar
12Şub
07Şub
24Oca
03Oca

PİS FAKİR ZİHNİYETLİLER!