Karamürsel-Deprem-Ölüm ve Erkan Çelik - Ercan Buber

Karamürsel-Deprem-Ölüm ve Erkan Çelik


Dün gibi aklımda 17 Ağustos 1999 şimdi yeni itfaiye binasının olduğu yerde küçücük kardeşlerim, komşularım ve Karamürselli hemşerilerim ile yaşadıklarım daha dün gibi aklımda!

 

Fakat insanoğluyuz işte; her şeyi unuttuğumuz gibi yaşadıklarımızı, kayıplarımızı, acılarımızı unuttuk. Sanki o büyük acıları, sıkıntıları biz yaşamamış gibi sonrasında canım Karamürsel’imin içinde ne kadar boşluk varsa tıka, basa betonlara boğduk ilçeyi!

Para!

Hırs!

Güç!

Her şeyden değerli ve önemli olduğunu düşünenler ilçenin çarpık ve dengesiz beton yığınları ile boğulmasına neden oldu ve işte geldiğimiz son durum!

 

Karamürsel merkezde itfaiyenin, ambulansın giremediği sokaklar, binlerce aracın konulması gereken yeni yapıların otoparklarının olması gereken yerlerde, alınan paralar ile dükkâna, eve, depoya dönüşmesi ile yaşanan inanılmaz park sıkıntısı ve yukarıdan baktığınız zaman tamamen beton yığını olarak gözüken canım Karamürsel’im.

 

Tabi birde yırtık dondan fırlar gibi bir anda zengin olan düne kadar götüne giyecek donu olmayanlar, krediye, borca batmış, malını, mülkünü satmış herkesin bildiği ama hiç kimsenin bilmediği zenginlerimizin hepsine ya miras kaldı, ya arkadaşları hediye etti, yada kenarda parası vardı da, fantezi olsun diye yıllardır sürünüyordu yalanları ile geri zekalı yerine konulan insanlara uydurulan bahaneler.

Zannediyorlar ki, o çaldıkları tüyü bitmemiş yetim hakları, aldıkları (haram olmayan) avantalar, binlerce evine ekmek götüremeyen insanın hakkı hem kendi boğazlarından, hem çoluk çocuklarının boğazından tatlı, tatlı geçecek ve acısı çıkmayacak!

Bu ilçede makam ve mevkisi nedeni ile elindeki imkânları kullanarak tüyü bitmemiş yetim hakkı yiyen, tesisleri, arabaları, imkânları babasının malı gibi kullanan, bunu gören, bilen kim varsa ve aman aram bozulmasın, aman beni de ötekileştirmesinler, aman ne güzel tezgâhım var bozulmasın!

Aman bana mı kaldı kimse ses çıkarmıyor diye susan herkesi Allah (cc) havale ediyorum!

Şimdilik, yiyin, için, gezin!

 

UZM. DR. ERKAN ÇELİK’İN BAŞINI NASIL YERİZ

 

Şu sıralar neden bilmem Karamürsel Devlet Hastanesi’nin başarılı başhekimi Erkan Çelik karalaması aldı başını gidiyor.

Son bir ayda Karamürsel Devlet Hastanesi’nden nokta atışı öyle haberler geliyor ki!

Bizler zaten ya sokakta, ya hastanede sürekli olduğumuz için çok fazla her konuya hâkimiz ama hâkim olduklarımızın sadece onda birini anca haberleştiriyoruz.

Yoksa kazalar, kavgalar, cezalar, hırsızlıklar, komalar neler, neler oluyor ama dediğim gibi sadece bir bölümü haber değeri taşıyor.

Fakat sonuç olarak Ereğli ile Kaytazdere arasında komşunuzla kavga etseniz haberimiz oluyor.

 

Fakat hastane başhekimi, çalışanları, personeli ile ilgili son çeyrekte servis edilenler çok ilginç.

Sadece hastane içerisinde bizler gibi sürekli olanlar ya da çalışanların bileceği şeyler.

Fakat bizler şikâyet olduğunda arıyor soruyoruz böyle, böyle bir konu var nedir diye?

Eğer aklımıza yatan ve mantıklı bir cevap almışsak es geçiyoruz.

Yok, bilgi verilmiyorsa, şikâyetleri doğru olarak değerlendiriyor ve haber yaparak gündeme getiriyoruz.

 

Çünkü kimseye şirin gözükmek, kimse ile aramız bozulmasın diye eğilip, bükülecek bir iş yapmıyoruz.

Fakat önemli bir konu var ki, Karamürsel’e zerre faydası olanı her zaman baş tacı yaptım.

Erkan Çelik’te gerçekten bu memleket için büyük çabalar sarf etmiş bir değerdir.

 

Fakat nedense son zamanlarda hastanede birinin ayağı kaysa yere düşse Erkan Çelik ile anan bazı Kocaeli gazetelerinin unuttuğu çok önemli bir şey var.

 

Karamürsel öyle dışarıdan yaptırılan ısmarlama haberler ile etkilenmez. Sorun varsa bizim ilçenin gazeteleri yazar ve gereği yapılır.

Öyle ısmarlama haberle kimseyi koltuğundan edemezsiniz.

Bu memlekette Erkan Çelik canla, başla hizmet etmiştir ve ediyordur.

Biz bunu biliyoruz!

Sizde bilin istedim…

 

e.buber@karamursel.tv

YAZIYI PAYLAŞ!

Yazıyı Yorumla

Yorumlar / 3

  • Raskol | 16 Kasım 2020 10:36

    takipcinim abi , helal kalemine saglik

  • Denizzzzzz | 02 Kasım 2020 01:59

    Tebrik ederim ????????

  • Submare | 01 Kasım 2020 19:43

    DEPREMLER bize bir kez daha gösterdi ki; Parti teşkilatlarının ve meclis üyeliklerine vatan aşkından çok MAL aşkıyla dolduran, arsız ve hırsız müteahhitler ile onlarla işbirliği yapmayı HİZMET olarak gören RANTÇI ama sorumsuz sorumlular yüzünden milletçe EV diye, belkide dünyanın en PAHALI TABUTLARINI satın alıyoruz. Sorsanız hepsi hacı, hoca, sorumlu ve işbilen. Hakikatte ise gırtlaklarına kadar dünya malına batmış zavallı gafiller. Peki Belediyeler ne iş yapar? GAZOZ VAR, İÇEN Mİ?

YAZARIN SON 5 YAZISI
30Eyl

Bu ilçenin kaymakamı yok mu?

07Mar
12Şub
07Şub
24Oca