YALAKA GAZETECİ


Karamürsel Belediyesi belediye binasına ve tören alanına Azerbaycan bayrakları asarak verdiği destek için yaptığımız haberin altına aynen böyle yazılmış.

 

Yalaka Gazeteci: Umut Oruc kullanıcı ismiyle sosyal medya hesabından yazılan yorum işte böyle “Karamürsel haber yalakalik yapma neden hıc belediyenin hatalarini yazmiyosunuz sen fizandamı yazıyosun dün akşam sokaklari görmedin galiba her yeri su basti insanlar boguluyodu neredeyse 1 tane belediye aracı yoktu müdahale bile edilmedi okadar aradı insalar şikayette bulundu yalaka haberci”

 

İşte böyle tepki göstermiş Umut Oruç isimli bir vatandaşımız. Keşke haber sitemizde son yapılan habere değil de, ondan önce yapılan haberlere de baksaydı. Fakat yinede kendisine teşekkür ediyorum. Aslanlar gibi tepkisini gösterdiği için.

Vatandaşın hizmetinde olmak, yanında derdi ile ilgilenmek ile şov yapmak arasında kalan herkesi varsa vicdanı ile baş, başa bırakıyorum!

 

Karamürsel’de kafasını kuma gömen sözde ilçenin ileri gelen siyasetçileri, dernek başkanları, sivil toplum örgütleri, ağabeyleri, ablalarının birçoğu sürekli paylaşımlar yaptıkları fenomen sosyal hesaplarından en küçük bir serzenişte bulunmadı, bulunamadı!

Aman birileri ile aramız bozulur, tezgâhımıza çomak sokulur, göstermelik yaptığımız serzenişler, giderler fark edilir diye yaşananlara yorum bile yazamadı!

 

Yazamazlar!

Söyleyemezler!

Ama sıkıntı yok.

Ben haksızlık karşısında susmam.

Dünyaya duyururum.

Öyle kimseden bir beklentim, çıkarım, göbek bağım yok!

Adamım diye kasım, kasım takım elbiseler ile gezip sonra kuyruğumu sıkıştırıp susmam.

Öyle kenarda köşede ev yemeklerinde, lokal ve çay toplantılarında üç beş kişiyken eleştirip sonra sokakta görünce şekilden, şekle girip sultanım aman şehrül emin hazretleri değip yalakalık yapmaya ihtiyacım olacak hiçbir şekle girmedim ve girmem de!

 

DERNEK VE SİVİL TOPLUM KURULUŞLARINA!

Geçtiğimiz hafta yazdığım köşe yazımda ilçede sadece tabelada olan fakat hiçbir hizmeti olmayan sadece ben başkanıyım, yönetimindeyim diye hava atmak için tabelada var olan dernek ve sivil toplum örgütlerini dile getirmiştim.

Hiçbir yetkisi ve izni olmadan para toplayan, yardım kampanyası yapan kişilerin denetlenmesini ve haklarında işlem yapılmasını istemiştim ama ilçemiz muz cumhuriyeti olduğu için sadece göstermelik birkaç müdahale yapıldı ve halen soytarılar insanların duyguları ile oynayarak yardım ayağına ceplerini doldurmaya devam ediyorlar.

 

İlçemizde hali hazırda birçoğu hanım efendiler tarafından yönetilen ve zaten çalışan birkaç derneğin yöneticilerini üzdüğüm için hepsinden özür dilerim. Sizler zaten sahadasınız, sözüm meclisten dışarı.

e.buber@karamursel.tv

YAZIYI PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!

YAZARIN SON 5 YAZISI
07Mar
12Şub
07Şub
24Oca
03Oca

PİS FAKİR ZİHNİYETLİLER!