Bu Sefer'de Olmadı


Türkiye Cumhuriyeti bu seferde yıkılmadı.

Cumhurbaşkanıyla, Başbakanıyla, Millet Meclisiyle, Halkıyla ayakta kaldı, yıkılmadı.

İçerisinde yaşayan,  havasını soluyan, suyunu içen Şerefsizlere rağmen yıkılmadı.

Terör örgütüne rağmen, TBMM’deki PKK’lılara rağmen yıkılmadı.

En güvendiği yer olan ordunun içine sızan Şerefsizlere rağmen yıkılmadı.

Bu darbe girişimini Tayyip yaptırmıştır diyen zavallılara rağmen yıkılmadı.

 

Ama bu darbe girişimi çok şeyi ortaya çıkardı.

Demek ki bizim meclisimiz canı istediği zaman küfür kıyamet olmadan beş dakika içerisinde ortak bildiriye imza atabiliyor,

Yani PKK terör örgütü için de aynı birliktelikle kararlar alınabilir ve uygulamaya konulabilir.

Anayasa değişikliği için de bu birliktelik sağlanabilir ve medeni anayasamız devreye girebilir.

İdam Cezası için de bu meclis çok kısa sürede karar verebilir demek ki,

Çocuk tecavüzcüleri de hemen asılabilir yani,

Yada Özge CAN gibi günahsızları katleden Şerefsizler.

 

Yani bu ülkenin halkını temsil edenler canları istediğinde yada bir tarafları sıkıştığında kardeş olabiliyorlar anladığım kadarıyla..

Anlamadığım şey aslında herkesin anlamadığı şey ; Darbeye karşı yapılan bu ortak bildiride terör örgütü temsilcilerinin ne işi var ?.. Onların ve temsil ettikleri terör örgütünün yapmak istediği şey bu askeriyenin içine sızan Şefesizlerden farklı mı ? Bunu anlamak mümkün değil. Meclis olağan üstü toplanırken , Başbakan, Meclis Başkanı, Genelkurmay Başkanı ve siyasi partilerin liderleri oradayken bu terör örgütünü tek başına yönetemedikleri için sözüm ona eş başkan olan kişiler nasıl şehir dışında oldukları için bu birlik ve beraberlik toplantısına gelemiyorlar ?.. Yani Başbakandan, Meclis Başkanından yada darbeciler tarafından rehin alınan Genel Kurmay Başkanından daha önemli işleri var öyle mi ?

Zaman zaman eleştirsem de Devlet Bahçeli’yi olay karşısındaki duruşu için tebrik ederim. Kendisi ne kadar önemli bir siyaset adamı olduğunu bu fırsatı en iyi şekilde değerlendirerek göstermiş oldu. Kurultay konusundaki rakiplerinin hepsini bu hareketiyle yok etti. Aynı zamanda CHP müdürünün anlaşılması imkansız ilk mesajına karşılık bu karakterli duruşuyla bir çok basamağı hızla çıkarak bahsi geçen diğer muhalefet partisiyle arasındaki farkı önemli oranda azalttı.  

Ben bu ülkenin bir vatandaşı olduğum için gurur duyuyorum. Bu halk sokağa çıkmasaydı , şerefsizlerin temsilcileri ülkemize çok daha büyük zararlar verebilirdi. Zaten pazartesi günü göreceğiz bakalım dolar , altın ne oldu ?.. Bu pisliğin faturasını artık ne kadar zamanda öderiz Allah bilir..

Askerlere çok üzüldüm, çok ağladım.

Hiçbir şeyden haberi olmayanlar, tatbikat yapılıyor zannedenler, zırhlı aracın içinden çekip çıkarılırken şoka girmiş olanların gördüğü muamele çok canımı yaktı. Ama ne derler bilirsiniz ; Kurunun yanında yaşta yanar … Sivil vatandaşa kurşun sıkan Şerefsİz Vatan Hainlerinin yanında ne yazık ki bir şeyden haberi olmayan çocuklar yandı.

Gece okunan selalardan rahatsız olanlar, başarısız darbe girişimini Tayyip Erdoğan’ın yaptırdığını söyleyenlere burada yazılmayacak samimiyette duygular besliyorum. Ne yaparsanız yapın, ne söylerseniz söyleyin bu ülkeyi sokağa atmaya kimsenin niyeti yok. Milli irade kimi işaret ediyorsa görev onun demektir. Ve siz asla bu ülke hakkında hiçbir zaman söz sahibi olamayacaksınız. Bu millet sizin bu davranışlarınız karşısında sizi yok edecek. Milli Bİrlik ve Beraberliğin dışında kalanlar, Milli İradeye karşı çıkanlar her zaman ve en etkili şekilde cezalandırılacaktır.

Kriz dönemlerini yönetmek öyle kolay bir iş değildir… Cumhurbaşkanımıza bu konudaki vakur duruşu, halkını doğru yönlendirmesi ve milletine güvenmesi konusunda teşekkür borçluyuz.

Olaylar başladığında benzin istasyonlarına koşan, marketlerde kuyruklar oluşturan ve bankadaki paralarını çekmeye çalışanlar…… Size söylenecek tek şey bundan sonraki hayatınızda en azından Suriyelileri eleştirmemeniz ve giyim tarzınızı değiştirmenizdir.

 

Ez Cümle ;

DİK DUR EĞİLME, BU MİLLET SENİNLE… Sloganı gerçektir.

Vatandaş,  her platformda , o an için bulunduğu konum ne olursa olsun milleti ve vatanı için mücadele eden bu adamı SADECE SANDIKTA DEĞİL MERMİLERE GÖĞÜS GEREREKTE DESTEKLEMİŞTİR.

Bütün bunlara rağmen Darbe girişimi konusunda  hala iktidarı ve Tayyip Erdoğan’ı suçlayanlar bundan sonra devletin ülkenin bekası için terbiye edeceği kesimi oluşturmaktadır. Allah yardımcıları olsun.

 

10.cu köyden en samimi Sevgilerimle. NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE.

e.gokce@karamursel.tv

YAZIYI PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!

YAZARIN SON 5 YAZISI
10Şub

CANLI YAYININ ARDINDAN

03Ara
25Kas

SEÇİME DOĞRU

23Ağs

ŞİMDİ TÜRKİYE ZAMANI…

13Ağs