HİZMETLER VE SONRASI


Körfez Geçiş Projesiyle zaten çok güzel olan bölgemiz bir de üzerine değerlendi.  Belediyemizde böylesine avantajlı konuma gelen bölgemize harika hizmetler veriyor ve bizde bu hizmetleri beğeni ile izliyoruz. Marina, Sahil Yolu, Yeni Belediye Binası, Dal Çık Projesi ve Kat Otopark oluşumları keyifle takip ettiğimiz gelişmeler.

Ancak bu hizmetler yapılıp bırakıldığında eğer arkaları takip edilmezse hem yapılan tesisler bir işe yaramaz hem de beğeniler nefrete dönüşebilir.

Kavaktan Karamürsel’e doğru yapılan sahil yolu son derece güzel ve faydalı olmasına rağmen bir takım sorunları da beraberinde getirdi. Şu ana kadar yapılıp bitirilen kısımla ilgili en büyük sorun güvenlik. Sahile konulan duraklama, dinlenme ve yemek yemek için yapılan çardak olarak isimlendirebileceğimiz ahşap oturma yerleri  tabir- caiz ise it köpek takımının çilingir sofrası kurup karı kız kesmeye geldikleri alanlar haline geldi. Üstelik yiyip içip pisletip gidiyorlar. Bir şey söylesen ‘’ Belediye temizlesin kardeşim ‘’ diyor. Kafasını gözünü kırsan savcı sana PKK’lı muamelesi yapıyor. Bu konuda Belediyemizi uyarıyorum.

Yine aynı yolda Mad Max filmini aratmayan motosikletli gruplar var. Küçük motorlara çeşitli aparatlar ekleyip saçma sapan sesler çıkarmasını sağlayan bu gençler o sahil yolunu yarış pisti haline getiriyorlar. Yapılan yol evlerimizle deniz arasında olduğu için çoluk çocuk ve yaşlılar bu yolu sürekli kullanıyor. BU YOLA KESİNLİKLE MOTOSİKLET GİRMEMELİDİR.

Bir üçüncü konuda şudur ; bu yol çalışması neden insanlar yazlıklarına geldiği topu topu 1-2 ay da yapılır ?.. Bütün sene boş olan bu evlerin önüne yapılan bu sahil yolu neden özellikle insanlar bu evleri kullanırken yapılıyor ? İlkbahar yada Sonbahar bu iş için daha uygun değil mi ?. Hiç olmazsa insanlar geldiklerinde hizmet kullanılır halde olur. Yol yapımının toprak pisliği denize karıştığı için denizin rengi kahverengi. Böylede bir şey görmedim.

Son olarak Kolaylı 2 sitesinin önünde geçen sene kazıkları çakılan iskeleden bahsetmek istiyorum. Aynı iskeleden Kolaylı 4 sitesinin önüne de yapıldı. Ancak hemen bitirildi ve geçen seneden beri kullanılıyor. Ancak Kolaylı 2 sitesinin önündeki iskele geçen seneden beri hiç ellenmediği için demirleri paslandı ve son derece tehlikeli hale geldi. Tüm başvurular yapılmasına rağmen Kolaylı 4’ te oturan hazretlerin bütün hzmetleri tamamlandıktan sonra diğer yerlere sıra gelecek inşallah. Yaz bitti ama hala iskele pas pislik içinde. 15 gün önce artık gazetede haber olunca lütfen iki tane adam ve bir kamyonla bir takım malzeme geldi. O kamyon sahile geldi bahçeleri rezil etti. İçindeki adamlar sanki karısının koynundan çıkıp gelmiş gibi bir sinirli. Aman yani görseniz bizi dövecek. Neyse , sabah 10 ‘ da gelen malzemeyi yerlere döktüler, sonra iki günde ancak aşağı iskelenin yanına indirdiler. İşin enteresan tarafı adamlar sabah geliyor ama saat 16:00’ya kadar ağacın altında yatıyorlar.

Ez Cümle yine 10.cu köyden ;

Hizmet sadece tesisi yapmakla olmaz. Perakende de bir laf var ‘’ Satış Sonrası Hizmet ‘’ diye. Bu sahil yoluna POLİS NOKTASI istiyoruz. Güvenlik olmadan bu yapılanlar hiçbir işe yaramaz.

Sevgiyle, Milli İrade ve Milli Beraberlikle kalın.. Hoşçakalın…

e.gokce@karamursel.tv

YAZIYI PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!

YAZARIN SON 5 YAZISI
10Şub

CANLI YAYININ ARDINDAN

03Ara
25Kas

SEÇİME DOĞRU

23Ağs

ŞİMDİ TÜRKİYE ZAMANI…

13Ağs