İHH ( İNSAN HAK VE HÜRRİYETLERİ YARDIM VAKFI ) İLÇEMİZDE KURULDU - Mehmet KASAP

İHH ( İNSAN HAK VE HÜRRİYETLERİ YARDIM VAKFI ) İLÇEMİZDE KURULDU


            İHH, uluslararası kuruluşlarca tanınan ve kabul edilen, konseylerinde üye ve gözlemcisi olan bir yardım kuruluşudur. Mali, Nijer, Faso, Etiyopya, Sudan, Gana, Benin, Togo, Çad gibi gelişmemiş ülkelerde; beşeri, doğal afetlerle boğuşan milletlere; sosyal, kültürel, ekonomik, eğitim- öğretim, sağlık ve yaşama için ne gerekiyorsa, karşılıksız yerine getirmektedir.  Sadece Suriye’ye 7 bin Tır yaşam malzemesi göndermiştir. Aynı zamanda yerleşik hizmeti sürdürmektedir.

            İHH, insani, insancıl, İslam’ı, evrensel değerlere sahip; milli- manevi değerlere bağlı sivil toplum örgütüdür. İnsanlar arasında bölge, din, ırk, dil, mezhep, ideoloji ayrımı yapmaz. Sıkıntıda, felakette, zulümde, açlıkta, savaşta, beşeri ve doğal afette olan herkese, her varlığa yardım eder. 5 kıtada, 140 ülkede hizmetini sürdürmektedir. Yardımları denetime tabi, şeffaf, denetlenen, doğru, adil bir şekilde yapmaktadır.

            İHH, ülkemizin etkin 108.338 derneğinden, 422 kamu yararına faaliyet gösteren dernekten; Türk Kızılay’ından sonra ikinci büyüklüktedir. İHH Vakfı’nı İnternet sitesinden takıp etmek mümkündür.

            İHH Vakfı,  27.12.2015 günü İlçemizde 25 kişi ile yapılan toplantı ile birlikte, İl yönetim ininde katılımı ile kuruldu. Öğretmen Mehmet Kasap’ın çalışmaları sonucu oluşan yönetimin başına Karapınar Mahallesi İmam –Hatibi Hasan Ateşoğlu seçildi. Böylece Karamürsel İlçemizde 108. Dernek kurulmuş oldu.

            İlçemiz insanına, milletimize, insanlığa, varlığa yardımda bulunan, her birey ve tüzel kişilere sonsuz saygı ve sevgilerimi sunuyorum. Allah cc. razı olsun, diye dua ediyorum. Teşekkür ve minnettarlığımı ifade ediyorum. Şahsım son 20 yıl içinde 12. Dernek kuruluşunda ve yönetiminde bulunarak, en şerefli varlık olan insana hizmet etmenin onur ve kıvancını yaşıyorum. Bunun için çok huzurlu ve mutluyum.

            İnsanın asılda 2 esaslı görevi vardır. 1-) Âlemlerin Rabbi olan Yüce Allah’a istendiği biçimde ibadet etmektir. 2-) Yüce Allah’ın yarattığı insana, varlıklara hizmet etmektir. Bunu başarabilene ne mutlu!

 

Mehmet KASAP

Emekli Öğretmen

m.kasap@karamursel.tv

YAZIYI PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!

YAZARIN SON 5 YAZISI
12Haz
20Ağs

İSLÂM VE MÜSLÜMANLIK NİMETTİR

13Ağs
02Ağs

AKLINI YANLIŞ KULLANANLAR!

23Tem