LANET TERÖR, TERÖRİZM, TERÖRİST! - Mehmet KASAP

LANET TERÖR, TERÖRİZM, TERÖRİST!


Terör, terörizm; “siyasal, dinsel, siyasal ve ekonomik hedeflere ulaşmak amacıyla, sivil, resmi yerel, genel hedeflere baskı, yıldırma, her türlü şiddet içeren yolun kullanımını ifade eden, insanlık dışı bir terimdir.” “Terör uygulayan bireylere terörist denir.”

Bölücü terör ülkemizde 1806 yılından beri vardır. Farklı ad ve şekilde hep var olmuş! Ülkemizde bölücü terör en çok 21 İlimizi olumsuz etkilemektedir. Etkilediği bu İllerden de destek görmektedir! Ülkemiz terörü iç ve dış dinamiklerden beslenmektedir. Yanlış yerden başlanan ve yanlış devam eden vahşi, akılsız, geri zekâlı olgudur.

Ülkemizde terör daha çok Marksist, Leninist ideolojidedir. Komünist SSCB ve diğer komünist ülkelerin desteklediği bir insanlık dışı oluşumdur. 1991 yılından beri batının emperyalist şer güçleri de destek vermeye, kullanmaya başladı.

PKK’nın silah ve mühimmatı 20 ülke tarafından verilmektedir. Bunlar; “Kalaşnikoflar, SSCB – Rusya, Çin, Macaristan, Bulgaristan’dan,” “Tüfekler; Rusya, İngiltere, ABD,” “ Roketatarlar; Rusya, Irak, Çin,” “ Tabanca; Çekoslovakya, Japonya, İtalya,”  “Mayınlar; İtalya, Rusya, Almanya” tarafından verilmektedir. Bu ülkelerde örgütlenmekte, maddi, manevi destek görmektedir. PKK, komünist terör örgüt olmasına rağmen, tüm komünistlerin ve emperyalist kapitalistlerin ve diğer çapulcu kaos devletlerinde ortak desteklediği ilkel, vahşi, cani bir terör örgüttür.

Terör, şiddet, cani ruhlu şer kişilerin; akılsız, bilgisiz, ileri görüşsüz kişileri kullanması ile oluşmaktadır. İlk terör Hasan Sabbah ( 1032- 1124) de başlayıp, Haşhaşiler olarak 167 yıl sürdü. Eski Mısır, Roma, Çin, Bizans, Osmanlı’da da terör oldu.

1789 Fransız İhtilalı ile terör hız kazanmıştır. Jakoben devlet yönetimi, sınıfsal ayrımlar, ezilen halklar, kapitalizm, faşizm, Nazizm, komünizm uygulamaları terörü artırmıştır. Komünist devletler hemen her ülkede komünist terör örgütleri kurdurdu ve destekledi. Tüm ülkelere komünist terör örgütünü yaydı. Ülkemizde bulunan 100’den fazla komünist, Marksist - Leninist terör örgütü SSCB ve diğer komünist ülkelerin ürünüdür. PKK da böyledir! İdeolojiler terör ve savaşları oluşturmaktadır.

Komünist terör örgütleri daha önce ırkçı- milliyetçi örgütleri hedef aldı. Ülkemizde solcu, milliyetçi terörden, 1968- 1980 yıllarında 10 bin kişi öldürüldü! Kışkırtan komünist ülkeler, emperyalistler ve masonlardı. Ülke içinde de sağcı görünümlü mason Demirel ile solcu mason Ecevit idi! Bu iki grubu vuruşturdu! Olan millete, memlekete oldu!

1979 SSCB’nin Afganistan’ı işgali, işgalden sonra kurulan İslam Devletini yıkmak için; USA, “Taliban” denen terör örgütünü kurdu! Bununla Afganistan’da İslam Devletini yıktı! El- Kaide ve Daeş denilen dinci görünümlü terör örgütlerini de ABD kurdu. Bunlarla İslam dünyasını karıştırdı. Çatışma, savaş çıkarttı! Batı ülkelerinde de terör yaptırdı! Sonra bu terör ve savaşları bahane edip, batılı ülkeler ile birlikte İslam dünyasına yeni şekiller vermeye başladı. Afganistan’ı Nato, Irak’ı 34 ülke, Libya’yı 20 ülke, Suriye’yi 70 ülke tüm güçleri ile vurmaktadır! Suriye’de 120 ülkeden 1,200 terör örgütü savaşmaktadır! Nerede bir kana susamış, paranoyak taşeron cani manyak varsa, orada savaşmaktadır!

Ülkemizde de 100’den fazla terör örgütü vardır. FETÖ, PKK, DHKP-C, MKP, TKP-ML, MLKP, TİKKO, PŞK, HİZBULLAH, HD, EL- KAİDE, DAEŞ aktif terör yapmaktadır! Bunlara alan açmak için legal siyasi partilerde “özgürlük, demokrasi, serbestlik, evrensel değerlerini kullanmaktadır.” Bunların arkasında şaşırmış, sapıtmış halk grupları da vardır. Emperyalizmin maşası, sapıklığın kölesi olan bireyler, bu cani- katil örgütleri direkt ve dolaylı desteklemektedir.

Terör, finansal desteğini dış yardımlardan, uyuşturucudan, insan kaçakçılığından, soygun, gasp, hırsızlıktan, haraç toplamaktan, zorunlu bağışlardan, kaçakçılıktan, gönüllü bağışlardan sağlamaktadır. Daha çok kendine destek veren grupları sığır sağar gibi sağmaktadır! Tüm maddi, manevi değerlerini yok etmektedir! “ PKK, 1984 - 20 Temmuz 2015’e kadar 95 bin terör eylemi yaptı! 20 Temmuz 2015- 01.07.2016 gününe kadar da 600’den fazla polis, asker, korucu şehit etti! 600 kadar da sivil katletti! 880 bin kişi bu son bir yıl içinde evini barkını bırakıp, göç etti!” Bu göç edenler, daha çok PKK’ya destek verenlerdi! Cani – katil teröristten dost olmaz! Güvenilmez! Yılanla , akreple aynı yer paylaşılmaz!

Terörün olmaması için bireysel ve örgütsel olarak iyiliği yaymalı. Kötülükleri engellemeye çalışmalı. Halkları bilgilendirmeli, bilinçlendirmeli, cesaretlendirmeli. Canilere esir, köle, parya yapmamalı.” Bu bir eğitim- öğretim, ahlak, terbiye meselesidir.” Adaletin, hakkın, hakikatin, hakkaniyetin, hukukun yaşatılmamasıdır. İslam, ilim, evrensel, yerel değerlerle insan yetiştirilirse, bu sapık cani- katillerin hiç biri olmaz. Olsa da hukukun adaleti ensesinden yakalar. İçeri atar ve hakça eğitir, insan yapar. Terör, sapıklıktan, bilgisizlikten, adaletsizliklerden doğar, gelişir. Pislik içinde bakteri, virüs ürer, mikrop olup, her varlığı yok eder!

Mehmet KASAP

m.kasap@karamursel.tv

YAZIYI PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!

YAZARIN SON 5 YAZISI
12Haz
20Ağs

İSLÂM VE MÜSLÜMANLIK NİMETTİR

13Ağs
02Ağs

AKLINI YANLIŞ KULLANANLAR!

23Tem